Największe Zalety Karty Curve – Zdobądź 50 zł – 10 funtów

Podstawowe zalety karty Curve, to transakcje w międzynarodowych walutach, możliwość kupowania w zagranicznych sklepach bez wychodzenia z domu, bezproblemowe płatności podczas podróży na koniec świata. Karta, która umożliwia tego rodzaju działania, jest narzędziem wyjątkowo popularnym i poszukiwanym przez użytkowników.

POLECANE: Curve 10 funtów Bonus.

Zalety karty Curve

Nowy sposób na transakcje w obcej walucie

Pierwszą i prawdziwą rewolucją w tego rodzaju płatnościach była karta Revolut. Obecnie na rynku mamy jednak do wyboru dużo więcej produktów, które są ciekawą alternatywą dla pierwowzoru. Jednym z nich jest karta Curve.

Zobacz również: Jak działa Revolut, i dlaczego jest tak popularny

Popularność kart umożliwiających korzystanie z międzynarodowych płatności w różnych walutach utrzymuje się na fali wysokich opłat, jakie za tego rodzaju usługi życzą sobie tradycyjne banki. Posiadacze kont bankowych doskonale wiedzą, że przewalutowanie podczas transakcji zwykle jest bardzo drogie i dla nich niekorzystne.

Każdy, kto często dokonuje międzynarodowych płatności, chętnie więc sięga po alternatywne rozwiązania, które dają podobne możliwości, pozwalają na spore oszczędności, a jednocześnie umożliwiają korzystanie z wielu dodatkowych funkcji.

Czym jest i jak działa karta Curve

Karta Curve jest innowacyjnym narzędziem łączącym w sobie aplikację mobilną oraz kartę płatniczą. Pozwala na dokonywanie wirtualnych płatności, jak choćby zakupy w internetowych sklepach, jak i całkiem realnych transakcji – płatności w zwykłych stacjonarnych sklepach.

Transakcje wykonujemy za pomocą fizycznej karty, lub takich systemów, jak Google Pay czy Apple Pay, dostępnych dla użytkowników smartfonów z odpowiednim oprogramowaniem.

Jeśli ktoś zna kartę Revolut, zrozumienie funkcjonowania karty Curve nie powinno być dla niego trudne. Warto jednak mieć świadomość, że Curve pod wieloma względami wyróżnia się na tle konkurencyjnych kart. W odróżnieniu od konkurencyjnego Revoluta Curve nie jest powiązana z żadnym dodatkowym rachunkiem, który zakładany jest w trakcie instalowania karty.

Jest pewnego rodzaju mobilną nakładką, która w jednym miejscu zbiera wszystkie posiadane przez użytkownika rachunki i karty, pozwalając na płacenie w danym momencie tą, która jest najbardziej odpowiednia do danej transakcji.

Nie mamy żadnego dodatkowego konta, nie musimy więc zasilać żadnego rachunku – korzystamy z tego co mamy za pomocą wygodnego i funkcjonalnego narzędzia.

Dodatkowo rejestrując się w aplikacji z polecenia Eksperta Bankowego, otrzymasz bonus w wysokości £10 – 50 zł na start. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Karta Curve promocja 10 funtów.

Curve Bonus 10 Ekspert PL

Znamy już zalety karty Curve, ale co z bezpieczeństwem

Wielu użytkowników, nawet tych otwartych na innowacyjne rozwiązania płatnicze, może zadawać sobie pytanie, czy korzystanie z karty Curve jest bezpieczne? Nie jest to pytanie bezzasadne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, a polscy użytkownicy muszą radzić sobie z obsługą wszystkich formalności w języku angielskim.

Okazuje się jednak, że pomimo tych wątpliwości karta Curve jest w stu procentach bezpieczna. Za kwestiami bezpieczeństwa przemawia między innymi fakt, że aplikacja posiada licencję brytyjskiego organu, który nadzoruje rynek finansowy FCA, działa zgodnie ze standardami bezpieczeństwa transakcji, posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i zabezpieczenia.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na kartę Curve, mogą więc mieć pewność bezpieczeństwa wszystkich swoich środków zgromadzonych na wirtualnych kontach.

Skąd wziąć kartę Curve

Aby stać się posiadaczem karty Curve, trzeba mieć przede wszystkim smartfona. Nie da się bowiem pobrać karty w sposób inny niż poprzez dedykowaną aplikację. Użytkownicy smartfonów z Androidem muszą wyszukać odpowiednią apkę w Google Play, natomiast posiadacze iPhonów muszą przejrzeć aplikacje w Appstore.

Po pobraniu aplikacji można przejść do złożenia karty Curve. W tym celu podajemy nasz adres e-mail, na który wysłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po jego naciśnięciu jesteśmy kierowani z powrotem do aplikacji, w której podajemy numer telefonu, a następnie „wstukujemy” kod, który otrzymujemy chwilę później SMS-em.

Jak aktywować kartę Curve

Po załatwieniu tych formalności ustawiamy sobie hasło do karty, podajemy wszystkie dane i możemy założyć wirtualny portfel, z którego korzystanie będzie proste i bezproblemowe.

Choć te pierwsze kroki związane z instalowaniem karty Curve mogą wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości nie są ani bardziej szczegółowe, ani bardziej czasochłonne niż zakładanie jakichkolwiek innych bankowych aplikacji.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz