Jak działa Karta Curve

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne. Jednak płacenie w obcej walucie może być dość kosztowne. W takim przypadku pomocna może być karta, która przeliczy waluty po korzystnym kursie. Z tego artykułu dowiesz się czym jest, oraz jak działa Karta Curve.

Bonus Curve

> ZAMÓW DARMOWĄ KARTĘ CURVE I ODBIERZ £10 NA START <

Brytyjska Curve, jest jedną z firm, oferujących nowoczesne usługi finansowe. Firma powstała na początku 2016 roku w Wielkiej Brytanii, i od razu zyskała duże grono zwolenników. Banki zarabiające dotychczas na wymianie walut, pewnie nie były zbyt zadowolone z wprowadzenia taniego konkurenta.

Jak działa karta Curve

Chociaż Curve wydaje swoje karty debetowe, nie jest klasycznym bankiem, prowadzącym rachunki osobiste. Poprzez przypisanie posiadanych przez nas kart bankowych, Curve staje się pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy naszym kontem bankowym i sprzedawcą towaru czy usługi.

Jak działa Karta Curve

Operator usługi bierze na siebie naszą płatność, oraz przelicza ją po korzystnym kursie międzybankowym, a następnie obciąża naszą kartę odpowiednią kwotą. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na zakupach zagranicznych.

Czytaj też: Jak działa karta Twisto.

Usługa Curve obsługiwana jest za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, w której użytkownicy mogą dodawać swoje, aktualnie posiadane karty debetowe i kredytowe. Do usługi możemy dodać wszystkie nasze karty, a następnie w momencie wykonywania transakcji kartą Curve, wybrać jedną z nich.

Jednorazowo w aplikacji może być aktywna tylko jedna dodana karta. Może nią być również wirtualna karta Curve, co powoduje zamrożenie w usłudze Curve wszystkich naszych innych kart. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowania aplikacji.

Usługa działa niezależnie od Twoich kart płatniczych. Oznacza to, że możesz w każdej chwili skorzystać ze swoich kart niezależnie od karty Curve. Jednak dzięki aplikacji Curve, wszystkie Twoje karty mogą leżeć bezpiecznie w domu, a Ty nadal możesz z nich w każdej chwili skorzystać.

Więcej na temat karty Curve znajdziesz w artykule: Do czego służy karta Curve.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych wpisów. Jeśli masz dodatkowe pytania jak działa karta Curve, napisz w komentarzu poniżej, lub skontaktuj się z nami przez formularz umieszczony w serwisie.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności