Jak działa Karta Curve

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne. Jednak płacenie w obcej walucie może być dość kosztowne. W takim przypadku pomocna może być karta, która przeliczy waluty po korzystnym kursie. Z tego artykułu dowiesz się czym jest, oraz jak działa Karta Curve.

Jak działa Karta Curve

Brytyjska Curve, jest jedną z firm, oferujących nowoczesne usługi finansowe. Firma powstała na początku 2016 roku w Wielkiej Brytanii, i od razu zyskała duże grono zwolenników. Banki zarabiające dotychczas na wymianie walut, pewnie nie były zbyt zadowolone z wprowadzenia taniego konkurenta.

Jak działa karta Curve

Chociaż Curve wydaje swoje karty debetowe, nie jest klasycznym bankiem, prowadzącym rachunki osobiste. Poprzez przypisanie posiadanych przez nas kart bankowych, Curve staje się pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy naszym kontem bankowym i sprzedawcą towaru czy usługi.

Zamów darmową kartę Curve, i odbierz 5 funtów na start

Operator usługi bierze na siebie naszą płatność, oraz przelicza ją po korzystnym kursie międzybankowym, a następnie obciąża naszą kartę odpowiednią kwotą. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na zakupach zagranicznych.

Usługa Curve obsługiwana jest za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, w której użytkownicy mogą dodawać swoje, aktualnie posiadane karty debetowe i kredytowe. Do usługi możemy dodać wszystkie nasze karty, a następnie w momencie wykonywania transakcji kartą Curve, wybrać jedną z nich.

Jednorazowo w aplikacji może być aktywna tylko jedna dodana karta. Może nią być również wirtualna karta Curve, co powoduje zamrożenie w usłudze Curve wszystkich naszych innych kart. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowania aplikacji.

Usługa działa niezależnie od Twoich kart płatniczych. Oznacza to, że możesz w każdej chwili skorzystać ze swoich kart niezależnie od karty Curve. Jednak dzięki aplikacji Curve, wszystkie Twoje karty mogą leżeć bezpiecznie w domu, a Ty nadal możesz z nich w każdej chwili skorzystać.

Więcej na temat karty Curve znajdziesz w artykule: Do czego służy karta Curve.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych wpisów. Jeśli masz dodatkowe pytania jak działa karta Curve, napisz w komentarzu poniżej, lub skontaktuj się z nami przez formularz umieszczony w serwisie.

Poprzednie

Czy warto Zarabiać na Afiliacji

Konto w Aplikacji Mobilnej w 5 minut

Dalej

Dodaj komentarz