Najlepsze Konto Osobiste

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak wybrać najlepsze konto osobiste. W Internecie znajdziemy wiele różnych porad i wskazówek. Moim zdaniem jednak trzeba skupić się głównie na kosztach obsługi rachunku bankowego.

Najlepsze konto osobiste

Krótki wstęp

Miesięczne opłaty są bardzo ważne. Zwróćmy uwagę na koszt przelewu, czy opłatę za wypłatę gotówki z bankomatu, ale również na wysokość stałej miesięcznej opłaty za prowadzenie konta.

Najlepsze konto bankowe niekoniecznie musi być darmowe, tzn. pozbawione stałych miesięcznych opłat. Liczą się tutaj także inne parametry, takie jak np. koszt przelewu, czy opłata za kartę płatniczą.

Czytaj też: Konto bez kuriera.

Na początek zastanów się, do czego jest Ci potrzebne konto bankowe. Może się bowiem okazać, że tak naprawdę nie potrzebujesz konta osobistego, tylko na przykłada konto oszczędnościowe. Załóżmy jednak, że rachunek osobisty jest Ci potrzebny, i zdecydowanie chcesz go posiadać.

Jak wybrać najlepsze konto osobiste

Wiele osób przy wyborze rachunku bankowego kieruje się wysokością miesięcznych opłat. Koszt obsługi konta jest oczywiście bardzo ważny, jednak nie należy popadać tutaj w przesadę.

Szukanie na siłę darmowego konta bankowego, może się okazać nieopłacalne. Załóżmy, że mieszkasz w małej miejscowości, w której nie ma zbyt wiele placówek bankowych. Jeśli bank, który oferuje darmowe konto nie posiada placówki w Twoim mieści, nie jest dla Ciebie zbyt atrakcyjny.

Rozumiem, że można prowadzić konto bankowe online, jednak czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba wybrać się do banku osobiście. Długa podróż może bardzo szybko pochłonąć zaoszczędzone na opłatach bankowych środki.

Jak znaleźć najlepsze konto osobiste

Przed założeniem konta bankowego, oraz ulokowaniem na nich moich oszczędności, zawsze zadaje sobie kilka pytań. Ile kosztowałaby mnie utrata pieniędzy? Ile środków muszę przelewać miesięcznie, aby spełnić warunki darmowego konta bankowego. Kiedy już poznamy te fakty, możemy podjąć bardziej trafną decyzję co do wyboru oferty.

Szukając najlepszego produktu, możemy zebrać wiele informacji w Internecie. Dzięki darmowym narzędziom finansowym możemy porównywać poszczególne składniki produktów bankowych. Bardzo popularnym sposobem, aby wybrać najlepsze konto osobiste, jest skorzystanie z porównywarki usług bankowych.

Banki tworzą skomplikowane oferty kont osobistych, co utrudnia klientom podjęcie decyzji. Wiele banków posiada w swojej ofercie tzw. darmowe konta, które bardzo często tak naprawdę nie są darmowe. Aby opłata za prowadzenie rachunku nie została naliczona, klient musi spełnić szereg warunków.

Zatem korzystając z oferty specjalnej, konta za zero złotych, sprawdź dokładnie jakie są warunku oferty. Bardzo popularnym sposobem promowania kont bankowych jest generowanie specjalnych rankingów. Dobry ranking powinien zawierać wszystkie koszty prowadzenia rachunku. Warunkowy brak opłat za konto również powinien być jasno określony.

Czym kierować się przy wyborze konkretnej oferty

Dla większości z nas głównym atrybutem konta osobistego będą jego koszty obsługi. Nie ma nic dziwnego w tym, że za wszystko wolimy płacić mniej. Podobne podejście prezentują osoby zakładające konto bankowe. Należy jednak wziąć tutaj pod uwagę wszystkie okoliczności.

Większość banków zapewnia obsługę konta przez Internet. Jeśli jednak z jakiegoś powodu mamy potrzebę częstych wizyt w placówce bankowej, nie warto zakładać konta w banku, który nie prowadzi stacjonarnej obsługi klienta w naszej okolicy.

Przebywanie długiej drogi w celu dotarcia do jednostki bankowej może bardzo szybko przewyższyć oszczędności wynikające z darmowego produktu. Warto więc dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze rachunku bankowego. Decyzje oprzeć na chłodnych kalkulacjach i pragmatycznym podejściu. Należy natomiast unikać pozornych oszczędności i podejmowania decyzji pod wpływem impulsu.

Najlepsze konto osobiste, podsumowanie

Banki i inne instytucje finansowe kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami specjalnymi i promocjami. Korzystając z nich mądrze, możemy sporo zyskać. Za otwarcie konta bankowego przez nowego klienta, bank jest skłonny zapłacić nawet kilkaset złotych w różnego rodzaju bonusach czy kuponach.

Konto bankowe możemy również otworzyć całkowicie zdalnie, bez opuszczania własnego domu. Wystarczy wypełnić prosty wniosek na stronie internetowej wybranego banku, oraz potwierdzić swoją tożsamość przy pomocy dostępnych narzędzi zdalnych.

Weryfikacja tożsamości, oraz podpisanie umowy możliwe jest np. w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Jeśli jednak nie posiadasz odpowiedniego sprzętu do rozmów wideo, najlepsze konto osobiste otworzysz w aplikacji mobilnej. W takim przypadku tożsamość potwierdzisz, robiąc fotografię dokumentu oraz twarzy.

Reasumując, przy wyborze oferty usług bankowych, nie należy kierować się tylko i wyłącznie ich ceną. Ważne będą również inne czynniki, takie jak dostępność usług, oraz wiarygodność instytucji finansowej, z którą zamierzasz współpracować.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych treści.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności