Konto w Niemczech

Dzięki przystąpieniu naszego kraju do wspólnoty europejskiej możemy korzystać z wielu udogodnień. Dzisiaj już bez większego problemu otworzysz konto w Niemczech, lub innym europejskim kraju. Wystarczy dowód osobisty lub paszport, oraz dostęp do Internetu.

Konto w Niemczech

Aby założyć konto bankowe w niemieckim Banku N26, wystarczy wypełnić krótki wniosek na stronie internetowej banku. Następnym krokiem będzie potwierdzenie tożsamości osoby składającej wniosek. Odbywa się to w czasie krótkiej rozmowy wideo z przedstawicielem banku.

Rozmowa może być przeprowadzona przy użyciu smartfona, lub komputera wyposażonego w kamerę internetową. Pracownicy banku przeprowadzający weryfikację tożsamości klientów, nie mówią niestety po polsku. Do wyboru mamy jednak kilka innych języków, w tym angielski. Znajomość obcego języka w stopniu podstawowym, w zupełności wystarczy do przeprowadzenia weryfikacji.

W czasie rozmowy musisz potwierdzić swoje dane osobowe, oraz zaprezentować do kamery dokument tożsamości. System komputerowy banku odczytuje dane, i porównuje je z tymi, które wprowadzisz we wniosku. Na koniec potwierdzisz zawarcie umowy, wpisując specjalny kod, otrzymany we wiadomości SMS.

Dlaczego warto otworzyć konto w Niemczech

Powodów zakładania konta bankowego za granicą może być wiele. Od pewnego czasu żyjemy w dużej niepewności. Warto zadbać o swoje pieniądze, i nie trzymać wszystkich oszczędności w jednym miejscu. Wszystkie banki w Polsce co prawda mają gwarancje wkładów, jednak stabilność naszej waluty pozostawia wiele do życzenia.

Na konto bankowe w niemieckim Banku N26, decydują się również osoby posiadające spore długi. Aby uchronić się przed działaniami komornika, można przenieść część środków na zagraniczne konto. Dzięki temu będziemy mieli stały dostęp do naszych pieniędzy, a długi możemy spłacać na własnych warunkach.

Poprzednie

Zarabianie w Internecie

Jak Zarządzać Budżetem Domowym

Dalej

Dodaj komentarz