Konto Bankowe w Niemczech – Dlaczego warto posiadać

Aby otworzyć konto bankowe w Niemczech, nie trzeba już udawać się w podróż do naszego zachodniego sąsiada. Nowoczesne technologie pozwalają na załatwienie wszystkich formalności przez Internet. Zobacz, jak łatwo założysz konto bankowe w niemieckim Banku N26.

Konto Bankowe w Niemczech

Kilka słów wstępu

Założenie konta w niemieckim banku N26 jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy pobrać aplikację mobilną banku N26, a następnie zarejestrować się jako nowy użytkownik. Przyda się znajomość języka obcego, ponieważ aplikacja nie posiada tłumaczenia na język polski.

Do wyboru jest język niemiecki, angielski, hiszpański i włoski. Jeśli znasz któryś z tych języków w stopniu podstawowym, na pewno poradzisz sobie z aplikacją. Jest ona zresztą bardzo prosta w obsłudze i posiada intuicyjny interfejs.

Zobacz także: Konto w Niemczech bez meldunku, dokładna instrukcja.

Jak otworzyć konto bankowe w Niemczech mieszkając w Polsce

Każdy obywatel Polski, zamieszkujący na stałe w Polsce, może otworzyć konto bankowe w N26. Przy rejestracji podajemy nasz aktualny adres zamieszkania, oraz numer telefonu. Konieczna będzie także weryfikacja tożsamości, przez wykonanie fotografii dokumentu, oraz twarzy. Wszystko za pomocą aplikacji mobilnej banku.

Na koniec warto zasilić swoje nowe konto, i czekać na dostawę darmowej karty debetowej. Kontem możemy zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, lub serwisu internetowego. Tutaj również mamy do wyboru kilka języków, na razie brak języka polskiego.

Dlaczego warto założyć konto bankowe w Niemczech

Posiadanie konta bankowego w zagranicznym banku ma wiele zalet. Rachunek bankowy w walucie europejskiej pozwala na płacenie za granicą bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Dlatego planując wakacyjny wyjazd do Hiszpanii czy do Włoch, warto zabrać ze sobą kartę banku N26.

Osoby, które popadły w tarapaty finansowe i mają „na głowie” komornika, również skorzystają, zakładając konto bankowe w Niemczech. Pomimo przynależności Polski do Unii Europejskiej, władza polskich organów egzekwujących należności nie rozciąga się na całą wspólnote.

Pieniądze ulokowane na zagranicznym koncie będą w większości przypadków bezpieczne i odporne na działania komornika. Co prawda teoretycznie jest możliwe „ściganie” dłużnika poza terytorium Polski, jednak w praktyce rzadko się to dzieje. Zwłaszcza przy stosunkowo małych kwotach.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz