Jak Wybrać Konto Firmowe

Wybór odpowiedniego konta do celów biznesowych nie zawsze jest łatwy. Każde przedsiębiorstwo ma inną specyfikę, a co za tym idzie także nieco odmienne potrzeby. Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać konto firmowe dopasowane do Twojego biznesu.

Jak Wybrać Konto Firmowe

Konto bankowe dla firmy

Nie ulega wątpliwości, że każda firma musi posiadać konto firmowe. Rachunek firmowy używany jest do rozliczeń z kontrahentami, oraz do regulowania różnego rodzaju zobowiązań podatkowych. Większe przedsiębiorstwa posiadają nawet kilka, lub kilkadziesiąt rachunków bieżących, lub dodatkowych subkont, pełniących różne funkcje.

Zobacz też: Revolut konto firmowe.

Dlatego wybierając dostawcę usług bankowych, warto dokładnie przeanalizować koszty prowadzenia rachunku bankowego, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Należy wziąć pod uwagę nie tylko opłaty podstawowe, takie jak miesięczny koszt prowadzenia konta, lecz także wysokość opłat za przelewy, czy wydanie i utrzymanie kart płatniczych.

Przedsiębiorcy są zazwyczaj bardzo zajętymi ludźmi, i nie mają czasu na ciągłe kontrolowanie wydatków związanych z prowadzeniem rachunków bankowych. Decyzja jak wybrać konto firmowe nie jest podejmowana zbyt często, dlatego tym bardziej warto zrobić to mądrze. Konto firmowe musi zaspokajać podstawowe potrzeby przedsiębiorstwa, a przy tym nie obciążać budżetu firmy.

Jak wybrać konto firmowe dopasowane do Twoich potrzeb

Banki również doskonale zdają sobie sprawę, że mała, czasem jednoosobowa firma, ma zupełnie inne potrzeby niż międzynarodowa korporacja. Duże firmy moją liczyć na indywidualne podejście banku, oraz na specjalne warunki. Oferty kierowane do mniejszych przedsiębiorstw są zwykle inne, i także podzielone na kilka kategorii.

Usługi proponowane przedsiębiorstwom przez instytucje finansowe dzielą się na kilka kategorii, w zależności od wielkości, czy struktury organizacyjnej firmy. Dlatego w ofercie banków znajdziemy specjalne propozycje zarówno dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i dla mikro, czy średnich firm.

Dzięki temu nie musimy zapoznawać się ze wszystkimi usługami oferowanymi przez bank, lecz możemy skupić się na segmencie kont firmowych, który nas dotyczy. Sprawdź jak wybrać konto firmowe w Twojej grupie docelowej. Tutaj znajdziesz najnowsze oferty kont firmowych przez Internet.

Jak otworzyć konto firmowe

Obecnie w większości banków możemy otworzyć konto firmowe zdalnie, bez konieczności wizyty w placówce bankowej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jedną z cenniejszych „rzeczy”, którą dysponuje przedsiębiorca, jest czas. W tym względzie na świecie panuje całkowita równość. Każdy z nas posiada taką samą, określoną ilość czasu, i może go wykorzystać według własnego uznania.

Wyprawa do placówki bankowej, oddalonej o kilka kilometrów od siedziby firmy, nie jest najlepszym sposobem na spędzenie dnia. W tym samym czasie możesz zrobić wiele innych, bardziej pożytecznych rzeczy, przynoszących firmie realną korzyść finansową.

Dlatego jeśli masz potrzebę otwarcia konta firmowego, najlepiej zrób to przez Internet. Jak wybrać konto firmowe przez Internet ? Banki zapewniają kilka różnych sposobów weryfikacji danych wnioskodawcy, oraz podpisania umowy na odległość.

Pierwszym krokiem będzie jednak wybór banku i oferty. Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać konto firmowe, jednak to Ty ostatecznie podejmujesz decyzję. Kieruj się chłodną kalkulacją i pragmatyzmem. W dalszej części tekstu pokaże Ci, jak możesz dodatkowo zyskać, zakładając konto firmowe w ofercie specjalnej.

Jak wybrać konto firmowe, sposoby zawarcia umowy

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii umowę o prowadzenie rachunku bankowego możemy zawierać online, bez wychodzenia z domu czy biura. Jeśli już zdecydowałeś się na konkretną ofertę, przejdź na stronę internetową wybranego banku.

Wypełnienie prostego wniosku zajmuje dosłownie kilka minut. Następnie wybierasz sposób potwierdzenia tożsamości i zawarcia umowy. W wybranych bankach możliwa jest weryfikacja tożsamości w czasie rozmowy wideo z konsultantem banku. Jeśli jednak Twój wybrany bank nie zapewnia jeszcze tego typu usługi, umowę możesz podpisać w obecności wysłanego przez bank kuriera.

Jest to również bardzo wygodna forma zakładania konta bankowego zdalnie. Kurier spotka się z Tobą w dogodnym Ciebie czasie i miejscu. Inną możliwością jest wizyta w banku tylko w celu podpisania przygotowanej wcześniej umowy. Jak widzisz, jest wiele możliwości i opcji do wyboru. To jednak jeszcze nie wszystko.

Konto bankowe w aplikacji mobilnej

Konto firmowe możesz również otworzyć w bankowej aplikacji mobilnej. Jednym z banków, które oferują takie udogodnienie, jest Bank Pekao. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych aplikacji bankowych, weryfikacja tożsamości klienta polega na przesłaniu fotografii dowodu osobistego i twarzy wnioskodawcy.

Skorzystanie z aplikacji bankowej, to najszybszy sposób na założenie konta firmowego przez Internet. Twoje konto będzie aktywne natychmiast po zakończeniu procesu weryfikacji, oraz potwierdzeniu chęci zawarcia umowy. Niezbędne w tym przypadku posiadanie aktywnego telefonu komórkowego, na który bank wyśle specjalny kod aktywacyjny.

Telefon będzie Ci również służył w przyszłości do otrzymywania kodów autoryzujących przelewy, oraz do zarządzania aplikacją bankowa. Obsługa programu zainstalowanego na smartfonie jest bardzo prosta i intuicyjna. Telefon powinien jednak posiadać odpowiedni system operacyjny. Większość banków zapewnia aplikację na platformę Android oraz IOS.

Jak wybrać konto firmowe i dodatkowo na tym zarobić

Zakładanie konta bankowego kojarzy nam się raczej z kosztami, które musimy w związku z tym ponosić. Jak więc wybrać konto firmowe, aby jeszcze na tym zarobić ? Skorzystaj z oferty specjalnej. Każdy nowy klient jest dla banku bardzo cennym nabytkiem. Dotyczy to zwłaszcza klientów biznesowych, którzy z reguły obracają sporymi środkami finansowymi.

Zdając sobie sprawę z korzyści, jakie mogą osiągnąć dzięki prowadzeniu konta firmowego, banki kuszą klientów atrakcyjnymi promocjami i bonusami. Nowy klient, zakładający konto firmowe może liczyć na otrzymanie od banku kilkuset złotych za samo założenie konta. Czasami należy spełnić jeszcze dodatkowe warunki, jednak zazwyczaj nie są one zbyt wygórowane.

Jak zwykle zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów. Jeżeli jeszcze nie wiesz jak wybrać konto firmowe, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy 😉

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności