Czy warto Zarabiać na Afiliacji

Zarabianie przez Internet staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób szuka swojej szansy w biznesie online. Z tego artykułu dowiesz się, czy warto zarabiać na afiliacji, oraz od czego należy zacząć pracę w sieci.

Czy warto Zarabiać na Afiliacji

Wraz z pojawieniem się globalnej sieci powstało wiele nowych branż, oraz nowych sposobów zarabiania pieniędzy. Firmy mogły oferować swoje towary i usługi, na nieobsługiwanych do tej pory rynkach. Bariera geograficzna zniknęła w krótkim czasie.

Pojawiła się natomiast bardzo duża konkurencja, ponieważ dużo więcej podmiotów gospodarczych mogło działać na tym samym rynku. W tej sytuacji zaczęto poszukiwać nowych sposobów docierania do klientów. Do kosztów produkcji, zaczęto doliczać dodatkowy koszt dystrybucji towaru czy usługi.

Czy warto zarabiać na afiliacji, oraz czym ona jest

Afiliacja to w dużym uproszczeniu odpłatne oferowanie towaru czy usługi. Jest to w pewnym sensie sprzedawanie towaru, którego sami nie posiadamy. Dobrym przykładem afiliacji, nazywanej również programem partnerskim, jest polecanie usług bankowych.

Właściciel strony internetowej lub bloga, umawia się z bankiem, że będzie polecał produkty tego banku w swoim serwisie, w zamian za wynagrodzenie. Za każdy sprzedany towar, czy usługę, właściciel serwisu otrzymuje prowizję od zleceniodawcy. W przypadku kont bankowych, za każdą zawartą umowę o prowadzenie rachunku bankowego, osoba polecająca może otrzymać od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych.

Zobacz też: Jak zarabiać na kontach bankowych.

Zapytasz pewnie, skąd bank będzie wiedział, że klient został skierowany od konkretnego partnera. Osoba rejestrująca się w programie partnerskim, otrzymuje specjalne, indywidualne linki promujące, nazywane również linkami afiliacyjnymi.

Jeśli klient wejdzie na stronę banku poprzez taki link, prowizja za ewentualną sprzedaż jest przypisana do konkretnego partnera, właściciela linku. Afiliacja w Internecie, może być dobrym pomysłem na własny biznes. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, oraz jest łatwa do wdrożenia.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, czy warto zarabiać na afiliacji, napisz w komentarzu poniżej. Gorąco zachęcamy również do komentowania innych wpisów, oraz udostępniania ich w social mediach.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności