Ranking kredytów gotówkowych – Jak porównać oferty

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, w ramach którego możemy otrzymać dodatkowe środki – ich spłata będzie później rozłożona na dogodne raty. Sięganie po tego rodzaju kredyty jest powszechne, ze względu na ich dużą dostępność, a także możliwość wieloletniego spłacania. W ten sposób można sfinansować od razu duży wydatek, a spłacać przez taki czas, który sprawi, że rata nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Sprawdź najnowszy ranking kredytów gotówkowych i wybierz produkt optymalny do Twoich potrzeb.

>> Zobacz aktualne oferty <<

Ranking kredytów gotówkowych

Jak działa ranking kredytów gotówkowych

Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy, warto zdobyć nieco wiedzy na temat tego rodzaju finansowania. Dobrym pomysłem może być przejrzenie aktualnego rankingu kredytów gotówkowych, w którym w jednym miejscu można znaleźć ofertę kilku lub kilkunastu banków. Dzięki temu można szybko i sprawnie porównać sobie najważniejsze parametry kredytu, a to pozwoli na łatwiejsze podjęcie dobrej decyzji kredytowej.

Zanim w ogóle sięgniesz po kredyt, warto jednak rozważyć, czy dodatkowe środki naprawdę są konieczne i czy nie można odłożyć konkretnego zakupu w czasie. Nadmierne zakredytowanie, wynikające z dosyć dużej dostępności kredytów, jest bowiem sporym problemem coraz większej części społeczeństwa.

Zobacz: Czym są pożyczki hipoteczne.

Jakie parametry kredytu porównywać

Wybór kredytu gotówkowego nie jest kwestią oczywistą, szczególnie, że z każdej strony jesteśmy wręcz bombardowani ofertami różnych banków. Reklamy kredytów gotówkowych najczęściej informują jedynie o jednym parametrze – oprocentowaniu. Owszem, jest to kwestia dosyć istotna, ale nie jedyna, która ma wpływ na wysokość raty czy ostateczny koszt kredytu. Zanim złożymy wniosek w konkretnym banku, sprawdźmy, jakie są jeszcze koszty oprócz oprocentowania.

Zwracajmy uwagę na wysokość marży, prowizji, kosztów uruchomienia i obsługi kredytu, a także koszty ubezpieczenia. Sprawdźmy również, jaka jest maksymalna kwota możliwa do pożyczenia oraz na ile rat można rozłożyć spłatę. Różnice w poszczególnych bankach mogą być dosyć znaczne, dlatego nie warto opierać się jedynie na sprawdzeniu jednej, choćby najbardziej reklamowanej i polecanej oferty.

Gdzie najszybciej można dostać kredyt

Kredyty gotówkowe to produkty finansowe oferowane przez banki, a więc głównie w bankach można się o nie ubiegać. Szybkość udzielenia kredytu jest zależna od kilku czynników. Zwykle bank musi mieć czas na rozpatrzenie wniosku, a także na sprawdzenie historii kredytowej czy zdolności kredytowej wnioskodawcy. Najłatwiej jest otrzymać kredyt gotówkowy w tym banku, w którym posiadamy rachunek osobisty, na który spływa nasze wynagrodzenie za pracę lub inne stałe środki.

Dzięki temu bank ma już na wstępie informacje na temat naszej kondycji finansowej, dochodów i wydatków. Stali klienci mogą również liczyć na nieco lepsze warunki i parametry kredytu. Jednak nie zawsze – dlatego też dobrze jest porównać co najmniej kilka różnych ofert. Być może w konkurencyjnym banku będzie można dostać kredyt tańszy lub na bardziej korzystnych warunkach, jeśli chodzi o liczbę rat czy okres spłaty.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach uzyskanie dodatkowego finansowania jest niezwykle proste i w wielu przypadkach nie wymaga wizyty w oddziale banku. Większość dużych banków posiada rozbudowaną bankowość elektroniczną, w ramach której można składać wnioski zarówno o kredyty gotówkowe, jak i o inne produkty finansowe – pożyczki, debety, karty kredytowe itp.

Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online jest niezwykle proste – formularze są zwykle intuicyjne, prowadzą wnioskodawcę krok po kroku przez poszczególne elementy wniosku. Wniosek internetowy jest również zwykle szybciej rozpatrywany – na decyzję nie trzeba długo czekać. Oczywiście, pod warunkiem że będzie prawidłowo wypełniony, a do wniosku dołączymy wszystkie niezbędne załączniki.

Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, kredyt automatycznie zostanie uruchomiony, a dodatkowe środki będą przelane na podane przez wnioskodawcę konto. Składanie wniosku o kredyt gotówkowy przez internet nie wymaga wychodzenia z domu na żadnym etapie załatwiania formalności. Jest bardziej wygodne i przede wszystkim – dużo szybciej można mieć dodatkowe środki na koncie.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz