Ranking Kont Osobistych

Internetowy ranking konto osobistych, ułatwi Ci wybór najlepszego rachunku osobistego. Oferta skierowana do osób, które zakładają swoje pierwsze, lub kolejne konto, oraz dla tych, którzy planują przenieść rachunek do innego banku. Porównaj oferty i wybierz produkt, najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Ranking kont osobistych

Do czego służy ranking kont osobistych

Przy zakładaniu konta osobistego, powinniśmy uwzględnić przede wszystkim nasze potrzeby. Wbrew pozorom, nie wszystkie konta bankowe są takie same, różnią się wieloma parametrami. Ranking kont osobistych służy do zebrania w jednym miejscu, ofert większości banków. 

Jak widać na powyższym zestawieniu, każda oferta zawiera kilka podstawowych parametrów. Znajdziesz tam wysokość miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, koszt przelewów czy  ewentualną opłatę za kartę. Wiele banków oferuje nowym klientom, premię pieniężną za założenie konta. Przy wyborze rachunku, warto zwrócić uwagę również na taką możliwość.

Innym, bardzo przydatnym przy wyborze konta narzędziem jest porównywarka kont bankowych. Wiele osób uważa, że porównywarka i ranking kont osobistych, oznacza dokładnie to samo. Nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy. Porównywarką nazywamy aplikację, która po wprowadzeniu kilku parametrów, prezentuje wyniki, odpowiadające tym parametrom. Ranking natomiast, jest tylko zestawieniem dostępnych ofert.

Ranking kont osobistych pomaga wybrać najlepsze konto

Obawiam się, że najlepsze konto bankowe po prostu nie istnieje. W przypadku konta bankowego coś, co jest dobre czy korzystne dla jednej osoby, nie koniecznie będzie dobre dla innej. Każdy klient ma własne indywidualne potrzeby i ten sam produkt, nie będzie w stanie zadowolić wszystkich. 

Dlatego ranking kont osobistych pomoże  wybrać konto najlepiej dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Raczej nie będzie to produkt, który będzie uważany przez wszystkich za najlepszy.

Co warto wiedzieć na temat kont osobistych

Podstawowym celem posiadania konta bankowego, jest możliwość gromadzenia środków pieniężnych, oraz łatwego zarządzania nimi. Panuje przekonanie, że tylko osoby pełnoletnie mogą posiadać rachunek bankowy. Nie jest to prawda. Konta osobiste dostępne są również dla osób niepełnoletnich. 

Otwieranie konta bankowego przez osobę, która nie ukończyła osiemnastego roku życia, jest co prawda obwarowane pewnymi warunkami. Najczęściej wymagana jest zgoda rodziców oraz ukończenie 13-go roku życia. Nie są to jednak reguły bezwzględne. Na rynku dostępnych jest wiele ofert bankowych skierowanych do dzieci czy młodzieży, i każda z nich ma określone warunki. Ranking kont osobistych uwzględnia opłaty główne, oraz dodatkowe.

Dla większości klientów banków konto osobiste jest narzędziem do pobierania wynagrodzenia za pracę. W wielu przypadkach, posiadanie rachunku bankowego, jest wręcz niezbędnym wymogiem podjęcia zatrudnienia. Przelew wynagrodzenia za pracę na konto osobiste pracownika, jest bardzo wygodne dla pracodawcy. Nie musi już zatrudniać wykwalifikowanej obsługi kasy firmowej, oraz martwić się bezpieczeństwem środków finansowych, przeznaczonych na wypłaty dla pracowników.

Otrzymywanie wynagrodzenia za pracę wprost na konto bankowe, jest korzystne również z punktu widzenia pracownika.  Przechowywanie gotówki na koncie bankowym, pozwala na lepsze zarządzanie wydatkami, ogranicza możliwość zakupów pod wpływem impulsu, i poprawia bezpieczeństwo środków finansowych.

Oczywiście brak fizycznej gotówki, nie każdego powstrzyma przed zakupami 😉 Posiadanie karty bankomatowej czy płatniczej, pozwala na  bezgotówkowe płatności, oraz wypłatę pieniędzy w dowolnym bankomacie. 

Wybór konta, ranking kont osobistych

Na rynku znajdziemy bardzo wiele ofert darmowych kont bankowych.  Niestety nie zawsze konto będzie całkowicie wolne od opłat. Często oferta konta za zero złotych, jest uzależniona od spełnienia kilku wymogów. Nie będą to oczywiście zbyt wygórowane warunki. Jeśli będzie to nasze jedyne konto, na które wpływa np. wynagrodzenie, opłaty raczej nie powinny wystąpić. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze oferty, zastanów się, do czego będziesz używać konta. Jeżeli będzie to tylko dodatkowy rachunek do bezpiecznego przechowywania pieniędzy, może warto otworzyć rachunek oszczędnościowy. Konta oszczędnościowe są zazwyczaj darmowe, nie wydaje się również do nich  kart płatniczych. 

Z każdego konta można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Większość banków udostępnia swoim klientom również aplikację mobilną. Za pomocą smartfona możemy sprawdzić stan konta, wykonać przelew czy dokonać płatności w sklepie.

Ranking kont osobistych, jak otwierać konto

Dostępne metody otwierania kont zależą od banku. Jeśli posiada on własną sieć placówek, to konto osobiste otworzysz bez przeszkód w oddziale. Jedyne czego potrzebujesz to dokument tożsamości.

Żyjemy jednak w dobie nowoczesnej bankowości, gdy rachunki (ROR) można zakładać bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć internetowy wniosek, korzystając z linków umieszczonych np. w rankingu kont osobistych.

Po złożeniu wniosku należy wybrać metodę zawarcia umowy. Zdarza się, że jest to możliwe natychmiast, bez odrywania się od ekranu komputera (np. elektronicznym „podpisem”, przelewem weryfikacyjnym lub podczas rozmowy wideo). W zdecydowanej większości przypadków dostępna jest opcja z podpisaniem umowy za pośrednictwem kuriera lub w oddziale, jeśli np. funkcjonuje on w okolicach naszego miejsca zamieszkania.

Jak działa ranking kont osobistych

Internetowy ranking kont osobistych analizuje dostępne na rynku oferty, oraz przedstawia je w formie czytelnego zestawienia.  Każda oferta zawiera podstawowe parametry proponowanych produktów. Znajdziemy tutaj wysokość opłaty za konto, koszt przelewów czy  ewentualną opłatę za kartę.

Na podstawie powyższych danych, możesz wybrać internetowe konto bankowe najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Osoby, które bardziej intensywnie korzystają ze swojego konta,  skorzystają z lepszych warunków proponowanych przez banki. Natomiast klienci, którzy rzadko wypłacają pieniądze z bankomatu, lub w ogóle nie potrzebują karty płatniczej, mogą liczyć na całkowicie darmowe konto.

Banki zabiegają o nowych klientów, dlatego bardzo często wprowadzają oferty promocyjne. Każdy nowy klient, otwierający konto osobiste, może skorzystać z bonusu finansowego. Należy przy tym zwrócić uwagę na warunki, na jakich dodatkowa gotówka zostanie wypłacona.

W naszym rankingu znajdziesz kilka propozycji konta bankowego bez wychodzenia z domu, z ofertą specjalną. Zapoznaj się z warunkami wypłaty nagrody, i skorzystaj z okazji.

Internetowy ranking kont osobistych pozwoli Ci wybrać najlepszą ofertę. Zapoznaj się z listą dostępnych kont bankowych, i wybierz ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zachęcamy do udostępniania i komentowania wpisów.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności