Pożyczka bez Weryfikacji – Bez sprawdzania baz

Po pożyczki pozabankowe często sięgają osoby, które z wielu względów nie mają szansy na uzyskanie kredytu w banku. Zdarza się, że wnioskodawcy nie mają stałego zatrudnienia, które jest wymagane przez banki. Bywa i tak, że mają negatywną historię kredytową lub nawet posiadają niespłacone zadłużenia i figurują w rejestrach dłużników. Okazuje się, że to, co w bankach jest niemożliwe, w firmach pożyczkowych jest jak najbardziej realne. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest pożyczka bez weryfikacji, oraz jaka jest polityka firm pożyczkowych w tej kwestii.

Pożyczka bez Weryfikacji

Polityka firm pożyczkowych

Firmy pozabankowe, które udzielają popularnych szybkich pożyczek chwilówek, a także pożyczek ratalnych, mają dużo łagodniejsza politykę weryfikacyjną niż banki. Co więcej, ograniczone do minimum są również formalności. Aby uzyskać pożyczkę online, wystarczy podać kwotę i termin spłaty, a także złożyć prosty wniosek, w którym najczęściej podaje się jedynie dane z dowodu osobistego. Czasem potrzebne jest oświadczenie o zatrudnieniu czy dochodach, ale nie zawsze parabanki weryfikują, czy te oświadczenia są faktycznie prawdziwe.

Szybkie pożyczki są najlepszym sposobem na chwilowy brak płynności finansowej czy uzyskanie środków na nieprzewidziane wydatki. Mogą po nie sięgnąć nawet osoby, które nie za bardzo chcą być weryfikowane w bazach. Takich pożyczek jest jednak zdecydowanie mniej w porównaniu do całej oferty pożyczek pozabankowych.

Co to są pożyczki online bez weryfikacji

Pożyczki online bez weryfikacji to takie, w których pożyczkobiorcy nie są sprawdzani w bazach. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają nie do końca czystą historię kredytową, posiadają niespłacone zadłużenia bądź nie mają źródła dochodu. Pożyczki można znaleźć w sieci, jednak dosyć często trzeba się dosyć mocno naszukać.

Gdy wpisujemy w wyszukiwarkę hasło pożyczki bez weryfikacji, często okazuje się, że jest to jedynie slogan mający przyciągnąć na stronę wielu chętnych. Później jednak pożyczka nie jest przyznawana – a to znaczy, że jednak klient został zweryfikowany i oceniony negatywnie przez firmę pożyczkową.

Przelew weryfikacyjny – czym jest i do czego służy

Nawet pożyczki, które udzielane są bez weryfikacji klientów w bazach, nie oznaczają absolutnego braku weryfikacji. Absolutnie wszędzie sprawdzana jest tożsamość pożyczkobiorcy. Ma to ograniczyć nadużycia, zaciąganie pożyczek na czyjeś dane czy różnego rodzaju oszustwa.

Każda osoba, która po raz pierwszy wnioskuje o pożyczkę w danym parabanku, musi potwierdzić swoją tożsamość. Najczęściej odbywa się to za pomocą przelewu weryfikacyjnego, który należy wykonać ze swojego banku. Przelew trzeba zrobić z konta, którego jesteśmy właścicielem, dzięki temu firma pożyczkowa otrzymuje wszystkie dane i może sprawdzić, czy zgadzają się z tymi danymi, które wpisaliśmy we wniosku o pożyczkę.

Przelewy weryfikacyjne nie są kosztowne, zwykle jest to jeden grosz, czasem złotówka, które po pozytywnej weryfikacji są zwracane na konto wnioskodawcy.

Pożyczki online bez sprawdzania baz

Pożyczki online bez sprawdzania baz poszukiwane są przez osoby, które mają kiepską historię kredytową lub figurują w bazach dłużników. Jest oczywiste, że ktoś, kto ma wpis do KRD lub kiepską historię w BIK, w banku nie ma szansy na kredyt. Pożyczkę może jednak otrzymać, choć niewiele jest firm, które faktycznie nie sprawdzają klientów w żadnych bazach i udzielają pożyczek na dowód.

Zwykle takie chwilówki są wyżej oprocentowane – parabank pobiera bowiem niejako opłaty od wyższego ryzyka, jakim jest udzielanie finansowania niepewnym klientom. Pożyczki bez sprawdzania baz można otrzymać zarówno online, jak i w stacjonarnych firmach pożyczkowych. Wybór nie jest duży w porównaniu do całego rynku pożyczek pozabankowych, ale uzyskanie takiej pożyczki jest jak najbardziej realne.

Osoby, które mają już spore zadłużenia, a szukają dodatkowych pożyczek – najlepiej takich bez sprawdzania baz, powinny jednak z dużą dozą ostrożności podchodzić do dalszego zadłużania się. Jeśli ktoś ma niespłacone zaległości, najczęściej ma również kłopoty finansowe czy zbyt niskie dochody, aby realizować swoje zobowiązania. Sięganie po kolejne pożyczki jest w takiej sytuacji nie najlepszym rozwiązaniem, powoduje bowiem jeszcze większe zadłużenie.

5/5 - (1 vote)

1 komentarz do “Pożyczka bez Weryfikacji – Bez sprawdzania baz”

Dodaj komentarz