Marketing Internetowy w Banku

Rozwój nowoczesnych technologii wymusił na firmach wdrożenie nowych sposobów promocji i sprzedaży. Marketing Internetowy w banku, jest bardzo istotnym elementem ogólnej strategii marketingowej.

Marketing Internetowy w Banku

Obecność w globalnej sieci zapewnia dostęp do ogromnej grupy potencjalnych klientów, ale stawia przed instytucjami finansowymi zupełnie nowe wyzwania. Poniżej znajdziesz listę możliwych zagrożeń, z jakimi musi się mierzyć bank korzystający z marketingu internetowego.

Czytaj też: Marketing produktów bankowych.

Sposoby na marketing internetowy w banku

Po pierwsze bezpieczeństwo danych. Każda osoba zakładająca konto bankowe, lub korzystająca z innego produktu bankowego, musi przejść proces weryfikacji tożsamości. W placówce bankowej nie stanowi to żadnego problemu, jednak kiedy konto zakładamy całkowicie przez Internet, potrzebne są zupełnie nowe rozwiązania.

Po drugie bezpieczeństwo środków finansowych. Już od wielu lat wszystkie transakcje finansowe pomiędzy bankami wykonywane są elektronicznie. Wymaga to zastosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Dawniej kradzieże pieniędzy z banków odbywały się w czasie napadu na fizyczną placówkę bankową lub w czasie transportu gotówki. W dzisiejszych czasach napadów na banki dokonują wyspecjalizowani hakerzy, znajdujący się w dowolnym miejscu na świecie.

Po trzecie przepisy prawa. Funkcjonowanie w gospodarce cyfrowej wymaga zupełnie nowego podejścia do wielu kwestii. Wspomniane już wcześniej bezpieczeństwo danych osobowych regulowane jest odpowiednimi przepisami prawa.

Regulacje, które z jednej strony chronią klienta, z drugiej strony stanowią pewne utrudnienie dla usługodawców, w tym przypadku dla instytucji finansowych. Dane klientów muszą być gromadzone i przechowywane w odpowiedni sposób, aby nie wpadły w ręce osób postronnych, lub konkurencji.

Firmy udzielające szybkich pożyczek przez Internet, bardzo chętnie poznałyby dane osobowe klientów banku, którym odmówiono tradycyjnego kredytu bankowego. Sprawny akwizytor potrafiłby zrobić użytek z takich danych. Na szczęście ustawa o ochronie danych osobowych zabrania udostępniania innym, naszych danych wrażliwych.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności