Lokaty strukturyzowane

Najprościej rzecz ujmując lokaty strukturyzowane to produkty bankowe, które składają się z dwóch części, z elementu oszczędnościowego, oraz z części inwestycyjnej, która jest opcjonalna.

Lokaty strukturyzowane

Czym są lokaty strukturyzowane

Podstawowa część lokaty stanowi instrument oszczędnościowy. W zależności od produktu będzie to od 70 do 95 procent wpłaconego kapitału. Środki zgromadzone w części oszczędnościowej są zupełnie bezpieczne, ponieważ instytucje finansowe inwestują je w bezpieczne produkty finansowe takie jak obligacje skarbowe.

Druga część lokaty inwestowana jest w instrumenty, które mogą dać nam większy zysk, jednak nie są już tak bezpieczne jak wspomniane powyżej obligacje skarbowe.

Pieniądze ulokowane w części inwestycyjnej lokaty, możemy zupełnie stracić, dlatego warto dokładnie zapoznać się z warunkami zakładania tego rodzaju produktów bankowych.

Jak zwykle zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach, oraz do udostępniania wpisów w mediach społecznościowych.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności