Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa

Obecnie mamy do wyboru kilka produktów bankowych, dzięki którym możliwe jest zarabianie. Co jest lepsze; konto oszczędnościowe czy lokata bankowa. Zawsze zastanawiamy się, który produkt byłby dla nas odpowiedni. W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, który produkt bankowy jest godny uwagi pod względem zarabiania na odsetkach.

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa

Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe

W obu produktach bankowych oprocentowanie jest porównywalne, a o wyborze zazwyczaj decyduje to, ile chcemy na produkcie bankowym zarobić. Poniżej przedstawiamy przykładową symulację zarobków na koncie oszczędnościowym.

Załóżmy, że na konto oszczędnościowe wpłacimy 10 tysięcy złotych, przy czym oprocentowanie wynosi 1, 61%. Biorąc pod uwagę lokaty bankowe to na nich konsument zarobi najwięcej 1, 49%, o ile lokata będzie zawarta na okres minimum 3 miesięcy. Więc zatem można śmiało powiedzieć, że pod względem oprocentowania oba produkty finansowe są porównywalne.

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa, jak wybrać

Konta oszczędnościowe są bardzo komfortowe i jednocześnie proste w zarządzaniu finansami. Gdy posiadamy konto oszczędnościowe sami, w dowolnym momencie decydujemy o tym, kiedy chcemy wypłacić pieniądze. Oprócz tego wpłacać pieniądze na konto oszczędnościowe możemy również w dowolnym momencie.

Można zatem pokusić się o przelewanie pensji na konto oszczędnościowe, zarabiając dzięki temu jeszcze więcej. Warto również zaznaczyć, że sporo banków decyduje się na programy oszczędzania, które działają identycznie jak konta oszczędnościowe.

W tym przypadku od każdej dokonanej transakcji zarówno kartą jak i przez Internet bank pobiera np., 5% od jej wartości. Pobrane w ten sposób pieniądze przelewane są na konto oszczędnościowe, dzięki czemu klient zarabia, nie wiedząc nawet, ile zaoszczędził w ten sposób pieniędzy.

Wnioski

Porównywając konto oszczędnościowe i lokatę bankową od razu możemy dojść do wniosku, że za pomocą konta oszczędnościowego zarobimy więcej, a przede wszystkim w prostszy sposób. Dlaczego? Po pierwsze z konta oszczędnościowego wypłata środków finansowych jest praktycznie bezproblemowa. Po drugie oszczędzanie jest łatwiejsze i w dodatku regularne.

Aby móc przekonać się na własnej skórze, że konta oszczędnościowe są lepszym produktem finansowym niż lokaty bankowe wystarczy jedynie skorzystać z kalkulatora kont oszczędnościowych i kalkulatora lokat, dzięki któremu od razu będziemy wiedzieć ile mniej więcej zarobimy na danym produkcie bankowym.

Przed wyborem sposobu oszczędzania polecamy poczytać bloga konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności