Konto Bankowe w Telefonie – Najlepsze Aplikacje

Coraz więcej osób korzysta z dostępu do Internetu za pomocą nowoczesnych smartfonów. Również konto bankowe w telefonie stało się bardzo popularne. Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób można otworzyć konto bankowe w aplikacji mobilnej, oraz jakie są największe korzyści używania bankowości mobilnej.

Konto Bankowe w Telefonie

Jak otworzyć konto bankowe w telefonie

Zanim jednak zabierzesz się za zakładanie nowego konta, zapoznaj się z ofertą bankową. Na rynku w Polsce działa obecnie kilkadziesiąt banków, dlatego wybór najlepszej oferty może nie być łatwy. W tym celu warto posłużyć się internetową porównywarką kont osobistych, dostępną w naszym serwisie.

Znajdziesz tam aktualną ofertę wielu banków z dokładnym opisem oraz podstawowym cennikiem usług. Zwróć uwagę na opłatę za prowadzenie konta, oraz koszt użytkowania karty debetowej. Przeczytaj dokładnie odnośniki do gwiazdek, umieszczonych przy poszczególnych opłatach.

Dzięki temu dowiesz się, jakie warunku muszą być spełnione, aby Twoje nowe konto bankowe, lub karta debetowa wydawana do konta, były darmowe. Najczęściej banki wymagają wpłacenia określonej kwoty co miesiąc, lub wykonania jednego, lub kilku płatności kartą. Wszystkie te informacje znajdziesz również w cenniku na stronie internetowej każdego banku.

Konto w aplikacji mobilnej w kilku krokach

Pierwszym krokiem będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji mobilnej wybranego banku. Następnie rejestrujesz nowego użytkownika, i weryfikujesz swoje dane osobowe. Weryfikacja tożsamości jest niezbędnym krokiem do otwarcia rachunku bankowego w aplikacji mobilnej.  Wynika to z przepisów obowiązujących w Polsce i w innych krajach.

Weryfikacja tożsamości jest bardzo łatwa. Polega na wykonaniu fotografii dowodu osobistego oraz twarzy osoby wnioskującej o konto bankowe. System komputerowy banu porównuje dane z dokumentu, z tymi, wprowadzonymi we wniosku.

Zobacz też: Konto bez kuriera.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie chęci zawarcia umowy o prowadzenie rachunku bankowego. Polega to najczęściej na wpisaniu prostego kodu weryfikacyjnego, otrzymanego we wiadomości tekstowej. Numer telefonu podany w czasie składania wniosku, będzie również służył w przyszłości do autoryzowania przelewów z konta, oraz innych operacji.

Zalety bankowych aplikacji mobilnych

Konta bankowe w telefonie to dzisiaj standard w większości banków. Dzięki nim możemy w prosty sposób zarządzać swoimi finansami, dokonywać przelewów, kontrolować stan konta oraz korzystać z różnych usług, jakie oferują banki. Poniżej przedstawimy zalety korzystania z konta bankowego w telefonie oraz ranking najlepszych aplikacji bankowych.

Korzystanie z bankowych aplikacji mobilnych ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • Szybkość i wygoda. Dzięki aplikacji bankowej możemy w szybki i łatwy sposób zarządzać swoimi finansami z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze dnia i nocy.
  • Kontrola wydatków. Funkcje, takie jak kategorie wydatków czy budżetowanie, pomagają nam łatwo kontrolować swoje wydatki i kontrolować budżet domowy.
  • Bezpieczeństwo. Aplikacje bankowe są zabezpieczone dodatkowymi funkcjami, takimi jak autoryzacja dwuetapowa, czy logowanie za pomocą odcisku palca. Dzięki temu nasze pieniądze są zawsze bezpieczne.
  • Dostęp do wielu usług. Przy pomocy aplikacji mobilnych możemy korzystać z wielu dodatkowych usług, takich jak płatności mobilne, wymiana walut czy oszczędzanie na lokatach i kontach oszczędnościowych.

Najlepsze aplikacje bankowe

W Polsce działa kilkadziesiąt banków i większość z nich posiada już swoją bankową aplikację mobilną, pozwalającą otworzyć konto bankowe w telefonie. W rankingu najlepszych aplikacji bankowych w Polsce prym wiodą duże banki, świadczące usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Ranking aplikacji bankowych

Według badań przeprowadzonych przez różne portale finansowe, najlepsze aplikacje bankowe charakteryzują się prostotą i intuicyjnym interfejsem. Klienci doceniają je także za szybkość działania oraz łatwość obsługi. W rankingu, w którym brano pod uwagę powyższe kryteria, najlepsze miejsca zajęły aplikacje banków:

  • ING Bank Śląski. Aplikacja banku ING wyróżnia się prostotą i funkcjonalnością.
  • PKO Bank Polski. Został doceniony za przejrzysty interfejs i łatwość zarządzania kartami płatniczymi w aplikacji IKO
  • mBank. Klienci mBanku cenią sobie innowacyjność i możliwość personalizacji, jaką oferuje aplikacja mBank PL
  • Alior Bank. Posiada duży wybór usług oraz prosty i szybki proces logowania się do aplikacji
  • Santander Bank Polska. Oferuje możliwość personalizacji oraz rozbudowane narzędzia do zarządzania finansami

Skorzystanie z bankowej aplikacji mobilnej, jest także najlepszym i najszybszym sposobem na założenie nowego konta bankowego. Wszystkie formalności załatwimy dosłownie w kilka minut. Nie ma również potrzeby podpisywania papierowej umowy o prowadzenie rachunku bankowego.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz