Jak Pojawić się w Wyszukiwarce Google

Dla osób zajmujących się marketingiem internetowym postawione pytanie może wydawać się banalne. Ten spis kieruje do osób początkujących, które zastanawiają się jak pojawić się w wyszukiwarce Google. Przedstawię tutaj prosty sposób, aby być zauważonym przez wyszukiwarki internetowe.

Jak Pojawić się w Wyszukiwarce Google

Na początek oczywiście trzeba posiadać stronę internetową lub bloga. W praktyce oznaczać to będzie to samo, jednak wiele osób uważa, że blog jest bardziej osobistą formą publikacji w sieci. Myślę, że takie były początki blogowania, jednak teraz wszystko się zmieniło.

Zatem jak pojawić się w wyszukiwarce Google

Po utworzeniu i opublikowaniu strony internetowej lub wpisu na blogu właściwie nie musisz robić już nic więcej. Wyszukiwarki znajdą Cię same. Pod warunkiem oczywiście, że nie zabronisz im dostępu do Twojej treści. Większość programów do obsługi stron, domyślnie udziela zgody na indeksowanie witryn przez wyszukiwarki. Jednak warto to sprawdzić jeśli przez dłuższy czas nie pojawisz się w Google.

W tym celu możesz skorzystać z darmowych narzędzie dla webmasterów, udostępnianych przez Google. Aplikacja internetowa Google Search Console, pozwoli Ci bardzo łatwo sprawdzić, czy adres URL znajduje się w rejestrze Google. Jeśli okaże się, że strona nie jest zindeksowana, za pomocą tego narzędzia możesz ją bardzo szybko dodać.

Google udostępnia również darmowe narzędzie do mierzenia ruchu na stronie internetowej. Internetowa aplikacja Google Analytics, zarejestruje nie tylko liczbę wizyt na stronie, ale także lokalizację użytkownika, oraz źródło wizyty. Aby skorzystać z funkcji narzędzia analitycznego Google, należy zainstalować na swoim blogu specjalny kod śledzący. Dokładną instrukcję jak to zrobić, znajdziesz na stronie internetowej https://analytics.google.com

Pojawienie się to jedno, jednak osiąganie dobrej pozycji w SERP, czyli search engine results pages, to już coś zupełnie innego. We wpisie jak poprawić pozycję strony, poznasz kilka przydatnych metod. Dla osób początkujących może się to wydawać trudne, jednak pamiętaj, że trening czyni mistrza.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania spisów. Zajrzyj również na naszego bloga, znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności