Czy warto Pożyczać Pieniądze

Usługi finansowe w Polsce przeżywają prawdziwy rozkwit. Obywatele się bogacą, i chętnie lokują swoje pieniądze w bankach. Są również tacy, którzy inwestują, lub po prostu wszystko wydają. W tym wpisie chciałbym odpowiedzieć na pytanie, czy warto pożyczać pieniądze. Odpowiedź na pierwszy rzut oka wydaje się oczywista, jednak pokażę Ci, że wcale nie musi tak być.

Czy warto Pożyczać Pieniądze

Jak już wspomniałem we wpisie, nie znajdziesz tutaj jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto pożyczać pieniądze. Warto jednak na wstępie zaznaczyć, że chodzi o pożyczanie od kogoś, nie o pożyczanie komuś. Język polski jest w tym względzie dosyć ubogi, i jedno słowo, może mieć dwa różne znaczenia.

Zatem czy warto pożyczać pieniądze w banku

To zależy, na co chcesz te środki przeznaczyć. Jeśli pożyczoną kwotę przetrwonisz na zupełnie niepotrzebne rzeczy, to zdecydowanie nie warto tego robić. Pieniądze trzeba będzie prędzej czy później oddać, a żadnej wymiernej korzyści z tego nie będzie. Dodatkowo obciążony zostaniesz odsetkami, które powiększą kwotę do zwrotu.

Zobacz także: Pożyczki pozabankowe.

Sytuacja numer dwa, pożyczasz na wymarzony wyjazd na wakacje z rodziną. Tutaj już można by polemizować. Wiadomo, że rodzina jest najważniejsza. Jeśli bez zaciągnięcia zobowiązania finansowego nie jesteś w stanie zorganizować wyjazdu wakacyjnego, warto pożyczyć i jechać. Chwile spędzone z rodziną na wspólnych wyprawach są bezcenne, a odsetki od kredytów niewielkie.

Niektórzy pożyczają na inwestycje, i w tym przypadku również nie będzie jednoznacznej porady. Wszystko zależy od tego, jaka to jest inwestycja, tzn. jakim ryzykiem obarczona. Pożyczenie pieniędzy w zakładowej kasie zapomogowo-pożyczkowej, bez dodatkowych odsetek i opłat, a następnie zainwestowanie ich na zyskownej lokacie bankowej, będzie miało jak największy sens.

Jednak zaciąganie pożyczki na wysoki procent, a następnie ulokowanie środków w ryzykowne instrumenty finansowe, takie jak kryptowaluty, jest już zbytnim ryzykanctwem.

Na koniec muszę zaznaczyć, żebyś nie traktował mojego wpisu jako poradę finansową. Jest to tylko opowiadanie o moich życiowych doświadczeniach. Każdy sam decyduje o swoich pieniądzach, warto zatem zasięgnąć języka u specjalisty.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności