Pożyczka bez Zaświadczeń – Na czym polega i jak działa

Rynek pożyczek pozabankowych nieustannie rośnie, stale pojawiają się na nim nowe firmy, które oferują pożyczki w różnej wysokości, na korzystnych warunkach i dla osób, które nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Kredyt nie zawsze jest też najlepszym rozwiązaniem. Kiedy potrzebujemy niewielkiej kwoty na krótki okres, zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z pożyczek pozabankowych. Można je otrzymać bez konieczności spełniania szeregu formalności i dostarczania wielu dokumentów, jakich wymagają banki. W ofercie wielu parabanków znajduje się także pożyczka bez zaświadczeń.

Pożyczka bez Zaświadczeń

Jak działa kredyt bankowy

Gdy ubiegamy się o kredyt w banku, czeka nas długa i żmudna droga, tym dłuższa, im więcej chcemy pożyczyć. Banki nie tylko sprawdzają naszą historię kredytową i badają zdolność, ale również wymagają dostarczenia zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Muszą być to dokumenty wypełnione, podpisane i opieczętowane przez pracodawcę. A że zdobycie takiego zaświadczenia jest w niektórych zakładach pracy dosyć czasochłonne, także czekanie na decyzję kredytową może się wydłużyć.

Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu dodatkowej gotówki. Wtedy warto przejrzeć ofertę parabanków – oferują one najczęściej pożyczki na dowód, bez zaświadczeń.

Na czym polega pożyczka bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń to finansowanie, które udzielane jest zwykle na dowód, czyli nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Większość parabanków nie wymaga od swoich klientów potwierdzania zatrudnienia czy wysokości zarobków. W niektórych konieczne może być wypełnienie oświadczenia, w którym zawarte zostaną te informacje. Ale nie muszą być one poświadczone przez pracodawcę.

Pożyczki bez zaświadczeń to szybszy sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki wtedy, gdy zależy nam na czasie i mamy nagłe, pilne wydatki. Brak zaświadczeń nie oznacza oczywiście, że każdy taką pożyczkę otrzyma. Owszem, nie trzeba być osobą zatrudnioną, nie trzeba nawet mieć stałego dochodu, pożyczka na dowód będzie udzielona. Z jednym warunkiem – trzeba mieć zwykle dobrą historię kredytową i nie figurować w bazach dłużników.

Największe firmy pożyczkowe, w których można otrzymać całkiem tanie chwilówki na dosyć sporą kwotę, sprawdzają bowiem swoich klientów w bazach, aby mieć pewność, że mają do czynienia z solidnymi pożyczkobiorcami, którzy terminowo regulują swoje zobowiązania finansowe.

Do kogo skierowana jest pożyczka bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń skierowane są do osób, które chcą szybko otrzymać dodatkowe pieniądze, a także do tych pożyczkobiorców, którzy z różnych względów takiego zaświadczenia nie są w stanie dostarczyć – nie pracują, mają nieregularne dochody lub są zatrudnione na umowach cywilno-prawnych, które kiepsko prezentują się podczas ubiegania się o kredyt w banku.

Pożyczka bez zaświadczeń to idealna opcja dla każdego, komu bank odmówił kredytowania. Trzeba jednak mieć świadomość, że pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń dostępne są na relatywnie niskie kwoty. Jeśli potrzebujemy kilkuset złotych czy kilku tysięcy, pożyczkę otrzymamy bez większego problemu. Jeśli jednak zależy nam na wyższej kwocie, szanse są raczej niewielkie.

Większość firm pożyczkowych skupia się na udzielaniu niewysokich chwilówek. Owszem, są też firmy pozabankowe, w których można dostać pożyczkę ratalną na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, rozłożoną na długi termin spłaty. Jednak w przypadku takich kwot raczej już są potrzebne zaświadczenia o dochodach i dokumenty potwierdzające kondycję finansową.

Co dla firmy pożyczkowej jest dochodem

Dla firmy pożyczkowej podobnie jak dla każdej innej instytucji udzielającej kredytów lub pożyczek dochodem są wszystkie opłaty, jakie klienci płacą w ramach pożyczonej kwoty. Jest to więc przede wszystkim oprocentowanie pożyczki, a także marża, prowizja i inne koszty związane z uruchomieniem pożyczki. Wszystko, co klient odda firmie pozabankowej powyżej pożyczonej kwoty, jest dochodem.

Trzeba również wspomnieć, że firmy pozabankowe zarabiają również na wielu opłatach dodatkowych. W większości parabanków jest na przykład możliwość płatnego przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Z takiego rozwiązania korzysta wielu klientów, a co za tym idzie – dochód dla firmy pochodzący z tej opcji również jest spory.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz