Kredyty dla Firm

Bardzo często przedsiębiorstwa potrzebują dodatkowego finansowania, wtedy z pomocą przychodzą kredyty dla firm. Nie musi to wcale oznaczać, że przedsiębiorstwa nie uzyskują wysokich dochodów, czy zysków. Specyfika wielu branż sprawia, że dużo środków finansowych jest po prostu w ruchu.

Kredyty dla firm

Dlaczego firmy chętnie korzystają z kredytu

Prowadzenie własnej działalności w obliczu trudnych warunków gospodarczych wiąże się ze sporym ryzykiem, które ponoszą zarówno nowi przedsiębiorcy, jak i tacy, którzy na rynku są obecni od dłuższego czasu. Jedni i drudzy miewają chwilowe zastoje płatnicze bądź też potrzeby finansowe związane z rozwojem czy poszerzaniem działalności.

Sprawdzonym rozwiązaniem, gdy potrzeba dodatkowych środków finansowych, są kredyty dla firm, które z roku na rok dostępne są w coraz bardziej rozbudowanej ofercie wszystkich banków.

Zobacz też: Konto firmowe przez Internet.

Kredyty dla firm pod wieloma względami nie różnią się od tych, o które wnioskują osoby prywatne. Z tą różnicą, że finansowanie przyznawane jest nie osobie fizycznej, a osobie prawnej, czyli przedsiębiorstwu.

Kredyt firmowy jest skutecznym narzędziem finansowym, które można wykorzystać na wiele sposobów. Nie zawsze oznacza też problemy finansowe – wielu przedsiębiorców sięga po kredyty na start lub takie, które pozwalają na sukcesywne rozwijanie firmy bez sięgania po środki potrzebne na finansowanie aktualnej, bieżącej działalności.

Kredyt obrotowy dla firm

Jednym z produktów przeznaczonych dla firm jest kredyt obrotowy. Jest to produkt celowy, czyli taki, który można wykorzystać w określonym celu, w tym przypadku na finansowanie bieżącej działalności firmy – spłatę aktualnych zobowiązań, zakup towarów, wypłaty dla pracowników.

Kredyt obrotowy może być przyznany na dwa sposoby: jako jednorazowo wypłacane środki bądź jako limit w bieżącym rachunku firmowym. W tym drugim przypadku można korzystać ze środków do ustalonego limitu, a każdorazowa spłata pozwala na dalsze korzystanie z tak przyznanego debetu.

Okres kredytowania w przypadku kredytów obrotowych jest dosyć elastyczny i wynosi od roku do kilku lat. Środki przyznawane są zarówno w złotówkach, jak i w walutach obcych.

Kredyt dla nowych firm

Z oferty kredytów dla firm korzystają nie tylko przedsiębiorcy, którzy są już obecni na rynku od dłuższego czasu, ale również ci, którzy dopiero planują wypłynąć na szerokie wody biznesowe. Bardzo często sam, nawet najlepszy pomysł czy dobrze napisany biznesplan nie wystarczą, jeśli nie mamy zapasu gotówki niezbędnej do zainwestowania z biznes.

Zobacz aktualne oferty kredytowe dla firm.

A że z pustego to i Salomon nie naleje, warto wtedy rozejrzeć się w ofercie banków skierowanej do nowo powstałych firm. W tym przypadku również jest z czego wybierać, ale trzeba też pamiętać, że potrzebne będzie spełnienie wielu formalności. W przypadku nowych firm banki nie mogą oprzeć się podczas weryfikacji wniosku kredytowego na informacjach o sytuacji finansowej przedsiębiorstwa czy zyskach.

W trakcie składania wniosku kredytowego potrzebne będzie przedstawienie zaświadczeń z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami, a także profesjonalnego biznesplanu, wpisu do rejestru działalności gospodarczej oraz informacji, czy jesteśmy w stanie w jakiś sposób zabezpieczyć kredyt, na przykład poprzez hipotekę na nieruchomości.

Kredyty dla firm online

O kredyt dla firmy, podobnie jak o większość innych produktów finansowych, można obecnie bez problemu wnioskować online. Większość banków umożliwia składanie wniosków przez internet lub nawet przez aplikacje mobilne.

Wnioskowanie online znacznie przyspiesza wszystkie etapy starania się o uzyskanie kredytu. Oczywiście, pod warunkiem, że firma ma zdolność kredytową i nie będzie problemu z przyznaniem dodatkowego finansowania.

Kredyt gotówkowy dla firm

Kredyty gotówkowe dla firm to kolejne rozwiązanie, z którego można skorzystać podczas prowadzenia działalności. W porównaniu do kredytów obrotowych i limitów odnawialnych jest to jednak zwykle także i rozwiązanie najdroższe. Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest dosyć wysokie, o czym warto pamiętać już na etapie składania wniosku.

Kredyty gotówkowe dostępne są praktycznie w każdym banku, ich wysokość jest zróżnicowana – można otrzymać kredyt gotówkowy zarówno na kilka, jak i na kilkaset tysięcy. Wszystko zależy od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa, jego kondycji finansowej, a także historii poprzednich produktów kredytowych.

Zobacz także: Kredyty gotówkowe.

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz