Konto internetowe za darmo

Bankowość elektroniczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób korzystających z produktów bankowych. Jednym z najpopularniejszych usług bankowych jest konto internetowe za darmo. Nic w tym dziwnego – pozwala ono na wykonywanie szeregu transakcji, sprawdzanie historii i składanie wniosków bez konieczności wizyty w oddziale banku. Co więcej, przy zakładaniu konta bankowego w promocji, można liczyć na dodatkowe korzyści, takie jak jednorazowa premia w wysokości nawet kilkuset złotych.

Konto internetowe za darmo

Zalety posiadania konta bankowego

Posiadanie konta bankowego to w dzisiejszych czasach ogromna wygoda i możliwość stałego kontrolowania swoich środków. To także duża oszczędność czasu – jeszcze kilkanaście lat temu, gdy bankowość elektroniczna była w powijakach, wszystko trzeba było załatwiać przy bankowym okienku.

Zwykłe zlecenie przelewu czy sprawdzenie stanu konta wymagało wędrówki do banku. Dziś to wszystko można zrobić w ciągu kilku sekund, logując się do konta internetowego naszego banku lub do aplikacji mobilnej.

Czym jest podstawowy rachunek płatniczy

Jedną z ofert banków, która jest całkowicie bezpłatna, jest podstawowy rachunek płatniczy. To rozwiązanie dla osób, które nie posiadają żadnego konta w polskim banku. Daje on dostęp do podstawowych usług bankowych, takich jak płatności kartą, realizacja przelewów czy wypłata gotówki w bankomacie. Jest to rozwiązanie, które funkcjonuje na terenie całej Unii Europejskiej, a jego celem jest walka z wykluczeniem finansowym i społecznym obywateli.

Co prawda prowadzenie standardowego konta bankowego nie wiąże się z wysokimi opłatami, jednak – w zależności od banku – jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Szczególnie w przypadku, gdy wszystko załatwia się w oddziale banku, a tak właśnie robią, chociażby osoby starsze, które jednocześnie mają najmniejsze dochody w porównaniu do ogółu społeczeństwa. Podstawowy rachunek płatniczy pozwala im na korzystanie z usług bankowych zupełnie bezpłatnie.

Trzeba jednak mieć świadomość, że taki rachunek będzie darmowy w dosyć ograniczonym zakresie – dostępnych jest 5 darmowych przelewów w miesiącu oraz 5 darmowych wypłat gotówki. Nie jest to więc konto bezpłatne w sposób nieograniczony, jednak większości jego posiadaczy liczba darmowych transakcji w zupełności wystarcza.

Jakie powinno być konto internetowe za darmo

Nie tylko podstawowy rachunek płatniczy pozwala na bezpłatne korzystanie z oferty banków. Obecnie niemal w każdym banku można znaleźć atrakcyjne oferty konta za zero złotych, czyli nie płacimy za przelewy, wypłaty w bankomatach, a także za korzystanie z karty debetowej. Trzeba jednak w przypadku takich kont dokładnie czytać umowy. Zdarza się bowiem, że konto jest darmowe, ale pod warunkiem, że jego właściciel w ciągu miesiąca wykona konkretną liczbę transakcji lub też będzie miał wpływy w określonej wysokości.

Są banki, w których konta bywają darmowe tylko z nazwy, jednak podczas korzystania z bankowości wychodzi sporo dodatkowych opłat. Najczęściej są one niewielkie, na poziomie kilku złotych, jednak w skali miesiąca może się z tego uzbierać całkiem pokaźna kwota. Zanim więc zdecydujesz się na otwarcie konta w konkretnym banku, zapoznaj się bardzo dokładnie ze wszystkimi warunkami i upewnij, czy będzie ono darmowe nie tylko z nazwy.

Zobacz: Jak założyć konto socjalne.

Które darmowe konto jest najlepsze

Wybór darmowego konta bankowego nie jest prosty, szczególnie w sytuacji, gdy każdy bank ma całkiem sporą i zróżnicowaną ofertę. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z różnego rodzaju rankingów darmowych kont i porównywarek, dzięki którym można w jednym miejscu zapoznać się z ofertą kilku czy kilkunastu różnych banków.

Jeśli szukamy konta darmowego, sprawdzajmy przede wszystkim opłaty: czy za prowadzenie konta jest zawsze 0 złotych, czy może nic nie zapłacimy pod kilkoma warunkami. Podobnie sprawdźmy kwestie wypłat z bankomatów czy kosztów przelewów. Nie ma jednego, darmowego konta, które byłoby idealne dla każdego. Wybór zawsze powinien więc być poprzedzony analizą własnych potrzeb i dopasowaniem do nich konkretnego produktu bankowego.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności