Konto internetowe bez podpisywania umowy

Dostęp do różnych form i produktów w bankowości elektronicznej jest coraz łatwiejszy, a banki wręcz prześcigają się w oferowaniu coraz to ciekawszych, bezproblemowych form zakładania konta, robienia przelewów czy korzystania z różnych produktów finansowych. Jedną z nowości, dzięki którym nie musimy już iść do oddziału banku, jest konto internetowe bez podpisywania umowy.

>> Zobacz najnowsze oferty <<

Konto internetowe bez podpisywania umowy

Sposoby zakładania konta bankowego

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem założenia konta bankowego było pójście do banku i załatwienie wszystkich formalności osobiście bądź też – w nieco uproszczonej formie – podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera.

Okazuje się jednak, że obecnie wiele banków oferuje możliwość otworzenia konta praktycznie od ręki, bez wychodzenia z domu, zbędnych formalności i w stu procentach przez internet.

Jak otworzyć konto bez podpisywania umowy

Konto bankowe bez podpisywania umowy nie oznacza oczywiście, że możemy je założyć bez potwierdzania tożsamości. Wręcz przeciwnie – jest to niezbędne, ale znacznie uproszczone. W niektórych bankach możemy przez internet otworzyć konto za pomocą biometrii (tak zwane konto na selfie), wideo weryfikacji lub przelewu weryfikacyjnego z innego banku.

Niektóre banki oferują kilka różnych sposobów, inne natomiast tylko jeden, aby otworzyć konto bez podpisywania umowy. Warto więc najpierw dokładnie zapoznać się z informacjami dla nowych klientów, aby móc otworzyć konto bankowe w taki sposób, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał.

Sposoby potwierdzania tożsamości

Tożsamość podczas otwierania konta przez internet możemy potwierdzić na kilka sposobów. Jednym z nich jest konto na selfie, które wykorzystuje biometrię. W bankach, które oferują takie rozwiązanie, wypełniamy wniosek online, w którym jesteśmy prowadzeni krok po kroku przez wszystkie tabelki i rubryczki.

Następnie musimy przesłać zdjęcie dowodu osobistego oraz selfie wykonane w trzech ujęciach, najczęściej twarzy od frontu, pochylonej oraz z zamkniętymi oczami. Specjalna, nowoczesna technologia jest w stanie ocenić, czy osoba znajdująca się na zdjęciu w dowodzie to ta sama osoba, która wykonała selfie.

Konto bankowe na przelew

Innym sposobem potwierdzenia tożsamości jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego rachunku bankowego, na którym dane będą zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku o nowe konto. Taka forma z oczywistych względów jest dostępna wyłącznie dla osób, które posiadają już inne konto w którymś z polskich banków.

Warunkiem jest jednak, by stare konto było założone w sposób tradycyjny, a więc w oddziale banku lub podczas wizyty kuriera. Dzięki temu bank, w którym chcemy otworzyć konto, będzie miał pewność, że nasza tożsamość została już zweryfikowana i potwierdzona w poprzednim banku.

Konto internetowe bez podpisywania umowy w czasie rozmowy wideo

Trzecią formą potwierdzania tożsamości jest wideorozmowa z konsultantem banku. W jej trakcie musimy pokazać dowód osobisty, a także przybliżyć naszą twarz do kamery. Pracownik banku na tej podstawie oceni, czy osoba z dowodu to faktycznie osoba, z którą właśnie rozmawia.

Jeśli pojawią się w tej kwestii jakieś wątpliwości, trzeba liczyć się z tym, że będzie problem z założeniem konta. Przykładowo w dowodzie możemy mieć inny kolor włosów niż aktualnie lub też mieć na zdjęciu zarost, a rozmawiać z konsultantem bez zarostu.

Otwieranie konta w promocji

Promocje dla nowych klientów często przyciągają nowych użytkowników, chętnych do skorzystania, chociażby z różnego rodzaju premii czy preferencyjnych produktów bankowych. Warto jednak traktować takie promocje z ostrożnością, dobrze zapoznawać się z warunkami umowy, a także sprawdzić, jak będzie wyglądało prowadzenie konta po okresie obowiązywania promocji.

Zdarza się bowiem, że promocje są faktycznie bardzo korzystne, potem jednak okazuje się, że związaliśmy się umową z bankiem, który w porównaniu do innych jest dosyć drogi. Nie zawsze więc promocje są korzystne i przed skorzystaniem z takiej oferty warto bardzo uważnie przeczytać, chociażby ramową umowę.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz