Konta Bankowe Online

Nowoczesne technologie pozwalają korzystać z wielu usług bankowych zdalnie, można między innymi otwierać konta bankowe online. Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób założysz konto bankowe bez wychodzenia z domu, oraz jakich dokumentów będziesz potrzebować.

Konta Bankowe Online

Zakładanie konta bankowego jest w dzisiejszych czasach bardzo proste i szybkie. Nie trzeba już odwiedzać placówki bankowej i stać w długiej kolejce. Nowoczesne technologie pozwalają na załatwienie wszystkiego bez wychodzenia z domu. Poniżej znajdziesz zestawienie aktualnych ofert bankowych. Linki umieszczone w porównywarce ofert, przeniosą Cię na oficjalną stronę internetową wybranego banku.

Jak otwierać konta bankowe online

Najlepszym sposobem na założenie konta bankowego przez Internet jest skorzystanie z aplikacji, oferowanej przez bank. Mam tutaj na myśli aplikację mobilną, obsługiwaną za pomocą smartfona. Dzięki temu możesz założyć nowe konto bankowe przez Internet, bez wychodzenia z domu, i bez konieczności spotkania z kurierem.

Innym sposobem na zdalne zakładanie konta bankowego jest skorzystanie z serwisu internetowego banku. Wypełniasz prosty wniosek na stronie internetowej, a następnie weryfikujesz swoją tożsamość i zatwierdzasz zawarcie umowy.

Tożsamość osoby składającej wniosek o konto bankowe może być potwierdzony na kilka sposobów. Wspomniana już wcześniej aplikacja mobilna to najszybszy i najłatwiejszy z nich. Wykonujesz fotografię dokumentu oraz twarzy, a system bankowy weryfikuje dane z dokumentu.

Otwieranie konta bankowego w czasie wideo rozmowy

Konto można również otworzyć w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Potrzebna będzie jednak kamera internetowa o odpowiedniej rozdzielczości, aby system poprawnie odczytał dane z dowodu osobistego lub innego dokumentu.

Kamera zamontowana w laptopie starszego typy, może sobie nie poradzić z odczytaniem danych. Ważnym czynnikiem decydującym o powodzeniu całej operacji, będzie odpowiednie oświetlenie. Jeśli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem oświetleniowym, rozmowę wideo najlepiej przeprowadzić przy świetle dziennym

Jeśli masz pytania jak otwierać konta bankowe online, napisz w komentarzu poniżej, lub skontaktuj się z nami przez formularz zamieszczony w serwisie. Zachęcamy również do udostępniania naszych artykułów w social mediach.

Poprzednie

Marketing Internetowy

Konto Bankowe w Niemczech

Dalej

Dodaj komentarz