Konta Bankowe Online – Sposoby zakładania konta

Nowoczesne technologie pozwalają korzystać z wielu usług bankowych zdalnie, można między innymi otwierać konta bankowe online. Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób założysz konto bankowe bez wychodzenia z domu, oraz jakich dokumentów będziesz potrzebować.

Konta Bankowe Online

Sposoby zakładania konta bankowego

Zakładanie konta bankowego jest w dzisiejszych czasach bardzo proste i szybkie. Nie trzeba już odwiedzać placówki bankowej i stać w długiej kolejce. Nowoczesne technologie pozwalają na załatwienie wszystkiego bez wychodzenia z domu.

Poniżej znajdziesz zestawienie aktualnych ofert bankowych. Linki umieszczone w porównywarce ofert, przeniosą Cię na oficjalną stronę internetową wybranego banku.

Jak otwierać konta bankowe online

Najlepszym sposobem na założenie konta bankowego przez Internet jest skorzystanie z aplikacji, oferowanej przez bank. Mam tutaj na myśli aplikację mobilną, obsługiwaną za pomocą smartfona. Dzięki temu możesz założyć nowe konto bankowe przez Internet, bez wychodzenia z domu, i bez konieczności spotkania z kurierem.

Innym sposobem na zdalne zakładanie konta bankowego jest skorzystanie z serwisu internetowego banku. Wypełniasz prosty wniosek na stronie internetowej, a następnie weryfikujesz swoją tożsamość i zatwierdzasz zawarcie umowy.

Tożsamość osoby składającej wniosek o konto bankowe może być potwierdzony na kilka sposobów. Wspomniana już wcześniej aplikacja mobilna to najszybszy i najłatwiejszy z nich. Wykonujesz fotografię dokumentu oraz twarzy, a system bankowy weryfikuje dane z dokumentu.

Czytaj też: Konto przez aplikacje bankowe.

Otwieranie konta bankowego w czasie wideo rozmowy

Konto można również otworzyć w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Potrzebna będzie jednak kamera internetowa o odpowiedniej rozdzielczości, aby system poprawnie odczytał dane z dowodu osobistego lub innego dokumentu.

Kamera zamontowana w laptopie starszego typy, może sobie nie poradzić z odczytaniem danych. Ważnym czynnikiem decydującym o powodzeniu całej operacji, będzie odpowiednie oświetlenie. Jeśli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem oświetleniowym, rozmowę wideo najlepiej przeprowadzić przy świetle dziennym

5 Zalet korzystania z konta bankowego online

Korzystanie z konta bankowego przez Internet daje użytkownikowi wiele korzyści.

Po pierwsze, umożliwia nieograniczony dostęp do finansów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co pozwala na szybkie sprawdzenie stanu konta, realizowanie przelewów czy płacenie rachunków bez potrzeby wychodzenia z domu.

Po drugie, bankowość internetowa znacząco zwiększa wygodę korzystania z konta. Eliminuje potrzebę stania w kolejkach w placówkach bankowych i pozwala na natychmiastowe reagowanie na wszelkie zmiany finansowe.

Po trzecie, usługi bankowe online często oferują narzędzia do zarządzania finansami, takie jak automatyczne płatności, budżetowanie czy analiza wydatków, co pomaga w lepszym zarządzaniu pieniędzmi.

Po czwarte, korzystanie z konta bankowego przez Internet jest często tańsze, ponieważ banki zazwyczaj oferują niższe opłaty za transakcje online w porównaniu do tych realizowanych w placówkach bankowych.

Na koniec, bankowość internetowa jest bezpieczna. Banki inwestują w zaawansowane technologie zabezpieczające, takie jak autoryzacja dwuetapowa, szyfrowanie danych czy biometryczne systemy logowania.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania jak otwierać konta bankowe online, napisz w komentarzu poniżej, lub skontaktuj się z nami przez formularz zamieszczony w serwisie. Zachęcamy również do udostępniania naszych artykułów w social mediach.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz