Konta Bankowe Online

Konta Bankowe Online

Nowoczesne technologie pozwalają korzystać z wielu usług bankowych zdalnie, można między innymi otwierać konta bankowe online. Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób założysz konto bankowe bez wychodzenia z domu, oraz jakich dokumentów będziesz potrzebować.

Sposoby zakładania konta bankowego

Zakładanie konta bankowego jest w dzisiejszych czasach bardzo proste i szybkie. Nie trzeba już odwiedzać placówki bankowej i stać w długiej kolejce. Nowoczesne technologie pozwalają na załatwienie wszystkiego bez wychodzenia z domu.

Poniżej znajdziesz zestawienie aktualnych ofert bankowych. Linki umieszczone w porównywarce ofert, przeniosą Cię na oficjalną stronę internetową wybranego banku.

Jak otwierać konta bankowe online

Najlepszym sposobem na założenie konta bankowego przez Internet jest skorzystanie z aplikacji, oferowanej przez bank. Mam tutaj na myśli aplikację mobilną, obsługiwaną za pomocą smartfona. Dzięki temu możesz założyć nowe konto bankowe przez Internet, bez wychodzenia z domu, i bez konieczności spotkania z kurierem.

Innym sposobem na zdalne zakładanie konta bankowego jest skorzystanie z serwisu internetowego banku. Wypełniasz prosty wniosek na stronie internetowej, a następnie weryfikujesz swoją tożsamość i zatwierdzasz zawarcie umowy.

Tożsamość osoby składającej wniosek o konto bankowe może być potwierdzony na kilka sposobów. Wspomniana już wcześniej aplikacja mobilna to najszybszy i najłatwiejszy z nich. Wykonujesz fotografię dokumentu oraz twarzy, a system bankowy weryfikuje dane z dokumentu.

Czytaj też: Konto przez aplikacje bankowe.

Otwieranie konta bankowego w czasie wideo rozmowy

Konto można również otworzyć w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Potrzebna będzie jednak kamera internetowa o odpowiedniej rozdzielczości, aby system poprawnie odczytał dane z dowodu osobistego lub innego dokumentu.

Kamera zamontowana w laptopie starszego typy, może sobie nie poradzić z odczytaniem danych. Ważnym czynnikiem decydującym o powodzeniu całej operacji, będzie odpowiednie oświetlenie. Jeśli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem oświetleniowym, rozmowę wideo najlepiej przeprowadzić przy świetle dziennym

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania jak otwierać konta bankowe online, napisz w komentarzu poniżej, lub skontaktuj się z nami przez formularz zamieszczony w serwisie. Zachęcamy również do udostępniania naszych artykułów w social mediach.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności