Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pożyczki gotówkowej?

Na czym polega pożyczka gotówkowa i jak wygląda proces ubiegania się o takie zobowiązanie? Sprawdź, które dokumenty są niezbędne do uzyskania pożyczki gotówkowej.

Dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki gotówkowej
Dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki gotówkowej

Pożyczka gotówkowa a niezbędne dokumenty

Bez względu na to, czy ubiegasz się o kredyt w banku, czy też chcesz uzyskać pożyczkę w innej instytucji, formalności, które masz do załatwienia, są do siebie w mniejszej lub większej mierze zbliżone. Najprawdopodobniej nieco więcej pracy czeka cię przy ubieganiu się o kredyt w banku, wszystko jest jednak uzależnione od warunków u danego podmiotu. Praktycznie zawsze jednak pożyczkę gotówkową możesz uzyskać podczas jednej wizyty w placówce lub też online – nawet bez wychodzenia z domu. Mimo to w każdej sytuacji jesteś zobowiązany do przekazania przyszłemu pożyczkodawcy stosownych informacji dotyczących ciebie czy twoich dochodów.

Jakie dokumenty są zatem niezbędne do uzyskania pożyczki? Absolutnie podstawowym dokumentem wymaganym przy ubieganiu się o pożyczkę gotówkową (ale też kredyt gotówkowy czy jakikolwiek inny) jest dowód osobisty, który stanowi potwierdzenie twojej tożsamości. Pamiętaj, że musi być to dowód osobisty – tylko obcokrajowcy mają możliwość skorzystania z innego dokumentu tożsamości, jak na przykład paszport, prawo jazdy czy karta stałego lub czasowego pobytu. Kolejny niezbędny dokument to starannie wypełniony wniosek o pożyczkę. To tu twoim zadaniem jest wpisanie informacji wymaganych przez wybraną instytucję finansową.

Czasem możesz spotkać się z pewnymi wyjątkami od powyższych zasad. W niektórych sytuacjach bowiem możliwe będzie zaciągnięcie pożyczki gotówkowej bez okazywania dowodu osobistego – konieczne wtedy jest podanie numeru PESEL. Taki wariant dopuszczalny jest przede wszystkim podczas wnioskowania o pożyczkę gotówkową online. Za potwierdzenie tożsamości w takiej sytuacji uważa się przelew weryfikacyjny – zwykle na symboliczną kwotę jednego grosza. W niektórych sytuacjach możesz zostać poproszony o późniejsze dostarczenie dowodu osobistego do wglądu lub przesyłania jego skanu drogą elektroniczną.

Jakie informacje należy uzupełnić we wniosku o pożyczkę?

Oczywiście szczegółowe dane mogą się nieco różnić zależnie od tego, w której instytucji chcesz zaciągnąć pożyczkę. Jednak za standardowy zestaw informacji niezbędnych do podania uważa się:

 • imię i nazwisko,
 • adres,
 • PESEL oraz numer dowodu osobistego,
 • dane kontaktowe,
 • stan cywilny,
 • dane dotyczące zaciąganej pożyczki,
 • informacje o dochodach – zazwyczaj z ostatnich 3 miesięcy,
 • ewentualne informacje o innych zobowiązaniach finansowych.

Jeżeli wnioskujesz o kredyt gotówkowy w banku, na podstawie danych dotyczących twoich zarobków i zobowiązań zostanie obliczona zdolność kredytowa – od niej z kolei zależy to, o jak duży kredyt możesz się ubiegać. Biorąc to pod uwagę, dla wielu osób znacznie korzystniejszą opcją może być pożyczka bez zaświadczeń. Co to takiego? Otóż to pożyczka gotówkowa, przy której nie jest wymagane dołączanie dodatkowych dokumentów do wniosku. W instytucjach pozabankowych proces wnioskowania odbywa się całkowicie za pośrednictwem sieci – wystarczy jedynie posiadać dowód osobisty oraz wypełnić wniosek online. We wniosku należy wskazać wysokość dochodów, nie jest jednak konieczne potwierdzanie ich za pomocą zaświadczeń od pracodawcy lub innych dokumentów. Sam proces jest zatem bardzo intuicyjny i wygodny dla przyszłego pożyczkobiorcy. Jeśli dopadły cię chwilowe problemy finansowe lub potrzebujesz pilnie podreperować swój budżet, rozwiązaniem twoich problemów będzie pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

 1. https://www.totalmoney.pl/artykuly/541537,kredyty-gotowkowe,jakie-warunki-nalezy-spelnic–by-otrzymac-kredyt-gotowkowy,1,1
 2. https://direct.money.pl/artykuly/porady/jak-szybko-moge-uzyskac-kredyt-gotowkowy
 3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/jakie-dokumenty-sa-potrzebne-do-uzyskania-kredytu-gotowkowego
 4. https://finanse.wp.pl/jakie-dokumenty-do-kredytu-gotowkowego-lub-pozyczki-6891205690001984a
5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz