Jak Napisać Podanie o Pracę

Przy rekordowo niskim bezrobociu, znalezienie pracy nie powinno stanowić problemu. Mimo wszystko trzeba wykazać się odrobiną zaangażowania, bo praca sama do nas nie przyjdzie. W tym wpisie poruszam temat jak napisać podanie o pracę, co należy w nim zawrzeć, oraz jaką powinno mieć formę.

Jak Napisać Podanie o Pracę

Podanie o pracę może się wydawać dokumentem dosyć archaicznym. Kojarzy się raczej z dawnymi czasami, lub z aplikowaniem na wyższą uczelnię. Będzie to jednak błędne przekonanie. Podanie o pracę nie zniknęło, chociaż niektórzy twierdzą, że przybrało formę dokumentu o nazwie CV, czyli Curriculum Vitae. Zmieniły się tylko czasy i nazewnictwo. Życiorys zastąpiono CV, natomiast podanie o pracę pisze się w formie listu motywacyjnego.

Jak napisać podanie o pracę, oraz czym jest list motywacyjny

Jak już wspomniano powyżej, list motywacyjny jest swego rodzaju formą podania o pracę, dlatego w tym wpisie nie będziemy tego rozróżniać. Trzymając się jednak pierwotnej wersji, podanie o pracę składamy dopiero w momencie, gdy jesteśmy już zdecydowani podjąć jakieś zatrudnienie, oraz intensywnie o to zabiegamy.

Inaczej jest w przypadku Curriculum Vitae, które rozsyła się zwykle masowo. Z reguły nie zamieszcza się w nim szczegółów stanowiska, o jakie się staramy. CV ma charakter bardziej ogólny, nie jest pisane pod konkretnego pracodawcę, czy pod wybrane stanowisko pracy

Zresztą bardzo często się zdarza, że wysyłając CV do dużego przedsiębiorstwa czy supermarketu, do końca nie wiemy, na jakie stanowisko pracy będziemy rekrutowani. Wszystko okazuje się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, nie wiadomo dlaczego nazywanej ostatnio interview.

Czytaj też: Jak znaleźć pracę, praktyczne porady.

W CV, które jest de facto życiorysem połączonym z podaniem o pracę, opisujemy nasze kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, oraz wcześniejsze stanowiska pracy. Nie ma sensu pisać rzeczy osobistych, czy wręcz intymnych szczegółów z życia.

Jest to dokument bardzo formalny, i powinien być takim tonie konstruowany.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu. W zakładce konta osobiste znajdziesz aktualne oferty banków. Skorzystaj z porównywarki ofert bankowych, i wybierz najtańszy kredyt, czy pożyczkę.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak napisać podanie o pracę, skomentuj poniżej. Zachęcamy również do udostepniania naszych wpisów w kanałach społecznościowych.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności