Czy Zakupy Online są Bezpieczne

Kupowanie przez internet to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu na buszowanie między alejkami i stanie w kolejce do kasy. Czy zakupy online są bezpieczne ? Niestety nie zawsze, ale w dużej mierze zależy to od naszej czujności. Można się bowiem natknąć na sztuczne sklepy, które mają służyć wyłudzeniom pieniędzy.

Czy Zakupy Online są bezpieczne

Na konsumenta mogą czekać też problemy typowe dla zwykłych sklepów. Tylko kupując samodzielnie można mieć pewność, że dostanie się to, czego się chce, na swoich warunkach.

Kto może założyć własny sklep internetowy

Sklep internatowy może powstać na dowolnym szablonie ściągniętym z gotowego kreatora. Nie trzeba rejestrować do tego działalności, a oszuści potrafią pobrać z rejestru spółek numer NIP i REGON firmy, która wykonuje podobne usługi albo podobnie się nazywa.

Przeciętny konsument, który nie zna się na internetowych oszustwach, łatwo może dać się nabrać i przelać swoje pieniądze oszustowi, z którym nie będzie potem kontaktu. Często takie osoby są nie do namierzenia, darmowe konto bankowe nie jest ich, a odzyskanie pieniędzy graniczy z cudem. To jedno z największych zagrożeń podczas zakupów online, ale nie jedyne.

Zwykłe sklepy też mają swoje problemy

Kupowanie online w sprawdzonych sklepach też może być dalekie od ideału, ale nie ma szansy, że ktoś zostanie oszukany. Zdarza się jednak, że do zamówienia nie zostanie dołączony żaden dowód zakupów, co często uniemożliwia oddanie uszkodzonych lub wadliwych produktów.

Zdarza się też, że sklep przysyła nie tę rzecz, którą się zamówiło albo czegoś nie dosyła bez wcześniejszego poinformowania, że nie ma jej na stanie. Wiele problemów wynika ze złej organizacji w magazynie albo kilku miejscach, z których jest realizowane zamówienie. Takie incydenty zdarzają się rzadko, ale nie są to pojedyncze przypadki.

Zazwyczaj lepiej kupować stacjonarnie

Zakupy stacjonarne generalnie wciąż wypadają lepiej niż kupowanie online. Podczas ich wykonywania masz czas i możliwość dotknąć produkty, przymierzyć je albo zobaczyć, czy wyglądają tak, jak na zdjęciu. Dzięki temu ryzyko pomyłki personelu eliminuje się praktycznie do zera.

Po zapłaceniu od razu ma się daną rzecz i nie trzeba na nią czekać czy denerwować się, że nie dojdzie na czas. Wymaga to jednak nadłożenia drogi z pracy do domu, wykorzystanie swojego cennego czasu i stracenie nerwów na szukanie tej jednej rzeczy, na której zależy konsumentowi. Jest to jednak pewny kanał sprzedaży, którego nie należy się obawiać.

Podsumowując, czy zakupy online są bezpieczne

Zakupy przez Internet stały się faktem, i trzeba przyjąć to do wiadomości. Odpowiadając na pytanie, czy zakupy online są bezpieczne, warto wziąć pod uwagę, jaka jest alternatywa.

Wszyscy bardzo chętnie jeździmy samochodami, czy innymi pojazdami, ale czy to jest całkowicie bezpieczne. Patrząc na statystyki wypadków, można stwierdzić, że chyba nie do końca. Nikt jednak nie postuluje, aby zrezygnować z transportu kołowego, czy lotniczego.

Podobnie jak w przypadku prowadzenia auta, wiele zależy od kierowcy, tak w przypadku zakupów online, wiele zależy od kupującego. Warto zachować szczególną ostrożność w każdej sytuacji.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności