Jak Opodatkować Zarobki w Internecie

Zarabianie przez Internet jest ostatnio coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób zarabia online, dlatego tymi dochodami interesuje się również Urząd Skarbowy. Z tego wpisu dowiesz się jak opodatkować zarobki w Internecie. Masz do wyboru kilka możliwości, więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Jak Opodatkować Zarobki w Internecie

Czasy zarabiania w Internecie bez podatku przechodzą już do historii. Fiskus coraz mocniej zaczyna się domagać opłacania podatku od przychodów w sieci. Wiele osób zastanawia się jednak, jak rozliczyć dochody z Internetu, oraz w jakiej formie prowadzić ewentualną działalność gospodarczą z tym związaną. Na początek dobra wiadomość. Aby legalnie zarabiać przez internet, wcale nie trzeba od razu zakładać firmy.

Jak opodatkować zarobki w Internecie, działalność nierejestrowana

Od niedawna dozwolone jest w Polsce prowadzenie tak zwanej działalności nierejestrowanej. Oznacza to, że jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą, i Twoje miesięczne przychody nie przekroczą połowy średniego wynagrodzenia w kraju, nie musisz rejestrować działalności gospodarczej.

Zobacz też: Konto firmowe przez Internet.

Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą tego typu działalności jest brak konieczności opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jednak osoba, która nigdzie nie pracuje, nie będzie w razie choroby objęta opieką zdrowotną, oraz nie uzyska świadczenia chorobowego. Jest to więc działanie całkowicie na własną odpowiedzialność.

Drugim mankamentem tego rozwiązania jest brak możliwości odliczania kosztów uzyskania przychodu. Kwota, którą otrzymasz od klienta, będzie podstawą do naliczenia podatku. Jeśli więc w swojej działalności ponosisz duże koszty, bardziej będzie się opłacało oficjalnie zarejestrować działalność gospodarczą, i skorzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw.

Osoby zakładające swoją pierwszą firmę, mogą również skorzystać z preferencyjnych składek ZUS, dzięki czemu znacznie obniżą koszty funkcjonowania firmy. Prowadząc zarejestrowaną działalność gospodarczą, nie trzeba obawiać się przekroczenia limitu przychodu, oraz ewentualnej kontroli z Urzędu Skarbowego.

Dodatkowo prowadzenie legalnej firmy poprawi Twój wizerunek jako przedsiębiorcy, co pomoże w pozyskiwaniu nowych klientów.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak opodatkować zarobki w Internecie, napisz w komentarzu poniżej.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności