Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy w internecie?

Kredyt gotówkowy online to rozwiązanie, które można znaleźć w ofercie większości banków. Jego najważniejszą zaletą jest uproszczona i szybka procedura. Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy w internecie? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby taki kredyt uzyskać?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy w internecie

Kredyt gotówkowy w internecie – kolejny krok w rozwoju bankowości online

Do niedawna możliwości bankowości elektronicznej ograniczały się do zarządzania swoim kontem osobistym. To najprostszy sposób na sprawdzenie stanu konta, zlecenie przelewu czy kontrolę przeprowadzonych transakcji. Obecnie, za pośrednictwem bankowości elektronicznej można np. skontaktować się z pracownikiem banku, założyć lokatę, czy zamówić kartę kredytową, ale to nie wszystko.

Rozwój bankowości elektronicznej spowodował, że wzięcie kredytu (np. w tym banku: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kredyty/kredyt-gotowkowy-online), jest znacznie prostsze niż dotychczas. Żeby zawnioskować o kredyt, nie trzeba udawać się do siedziby banku. Można to zrobić łatwiej i szybciej online, bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu przepisów, które pozwalają zawierać umowy kredytowe w formie elektronicznej.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy w internecie?

Kredyt gotówkowy online to rozwiązanie, które banki oferują:

  • swoim klientom (czyli tym, którzy mają już w danym banku konto osobiste),

Sprawdzenie zdolności kredytowej u obecnych klientów banku jest znacznie prostsze niż przeprowadzanie tej samej procedury, ale u osób, które nie mają konta osobistego w danym banku. Wystarczy przejrzeć historię transakcji i wpływów na koncie, np. upewnić się, czy na konto wpływa regularnie wynagrodzenie. Regularne wpływy całego wynagrodzenia na konto klienta pozwalają bankowi przygotować szacunkową kwotę dostępnego kredytu. Dzięki temu klient nie będzie musiał dostarczać zaświadczenia o zarobkach, co znacznie ograniczy niezbędne formalności i skróci całą procedurę.

  • klientom spoza banku (tym, którzy nie mają w danym banku konta osobistego).

Niektóre banki umożliwiają ubieganie się o kredyt online również klientom zewnętrznym. W takiej sytuacji, konieczne będzie potwierdzenie tożsamości (można to zrobić online). Zwykle trzeba również dosłać do banku oświadczenie o dochodach.

Warto pamiętać, że zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, o kredyt online mogą ubiegać się jedynie te osoby, które mają odpowiednią zdolność kredytową i mają pozytywną historię w BIK. Klientowi, który ma zadłużenie, łatwiej będzie uzyskać pożyczkę pozabankową. Takie pożyczki można znaleźć w ofercie wielu firm pozabankowych.

Kredyt gotówkowy online – kto może go uzyskać?

Kredyt gotówkowy w internecie to gwarancja uproszczonej procedury. Jednak, żeby móc skorzystać z możliwości złożenia wniosku online, trzeba spełnić określone warunki. Najważniejsze z nich to:

  • pełnoletniość oraz zdolność do czynności prawnych,
  • posiadanie ważnego dowodu osobistego (dowód to często jedyny dokument niezbędny do złożenia wniosku),
  • posiadanie zdolności kredytowej (bank musi się upewnić, czy klient będzie w stanie regularnie spłacać raty kredytu),
  • pozytywna historia kredytowa w BIK (jakiekolwiek opóźnienia w spłacie zobowiązań mogą uniemożliwić otrzymanie kredytu).

Żeby uzyskać kredyt online trzeba również mieć konto osobiste, na które bank będzie mógł przelać pieniądze.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz