Ethereum w 2024 roku: kupować czy sprzedawać?

Ethereum jest zdecentralizowanym ekosystemem z obsługą inteligentnych kontraktów, umożliwiającym uruchamianie projektów web3 i tokenów. Ponad 90% aplikacji blockchain jest uruchamianych właśnie na Ethereum, a ETH zajmuje drugie miejsce w rankingu kryptowalut zaraz po Bitcoinie.

Dziś opowiemy o Ethereum: gdzie kupić ETH i jakie perspektywy ma ta moneta w 2024 roku.

Ethereum w 2024 roku

Ethereum w latach 2022-2023

Nie będziemy zagłębiać się w historię rozwoju Ethereum – odnotujemy tylko najważniejsze.

Od kilku lat zespół deweloperów przygotowywał sieć do zmiany algorytmu – energochłonny Proof-of-Work (zapewniający działanie sieci kosztem mocy obliczeniowej minerów) miał zostać zastąpiony wydajnym Proof-of-Stake.
We wrześniu 2022 r. przejście na nowy algorytm konsensusu zostało zakończone. Według deweloperów koszty energii sieci spadły o 99,9%, a natywna moneta ETH stała się aktywem deflacyjnym – jej kurs emisji stał się mniejszy niż kurs spalania monet.We wrześniu 2022 r. przejście na nowy algorytm konsensusu zostało zakończone. Według deweloperów koszty energii sieci spadły o 99,9%, a natywna moneta ETH stała się aktywem deflacyjnym – jej kurs emisji stał się mniejszy niż kurs spalania monet.

Ethereum w 2024 r.

Jednak pomimo długo oczekiwanej transformacji, główne problemy Ethereum pozostały na swoim miejscu – niska skalowalność i wysokie opłaty. Do ich rozwiązania wezwano sieci Layer 2, które zyskały szczególną popularność i rozwój w 2023 roku. 

Zespół Ethereum kontynuuje jednak prace nad rozwiązaniem tych problemów. Przez cały 2023 r. dokonywał aktualizacji sieci testowych, aby w 2024 r. uruchomić globalną aktualizację EIP-4884, która zdaniem ekspertów może obniżyć prowizje o 90 procent.

Również na początku 2024 r. założyciel Ethereum przedstawił nową „mapę drogową” projektu. Najbliższa aktualizacja Dencun rozpocznie się w styczniu w sieciach testowych. Zaproponował również zwiększenie limitu gazu w blockchainie o 33%, co poprawi wydajność sieci.

Sprzedawać czy kupować?

W 2023 r. kurs Ethereum wzrósł o prawie 100% – z 1200 USD do 2350 USD. Dziś jego wartość nadal rośnie – powodem tego jest zatwierdzenie spot Bitcoin-ETF, co w dłuższej perspektywie jest pierwszym krokiem w kierunku zatwierdzenia spot Ethereum-ETF. 

Rozwój projektu i przestrzeganie „mapy drogowej” również przemawia za perspektywami wzrostu ETH. Jeśli chcesz zainwestować w Ethereum, skorzystaj z usługi Trustee Plus. Zapoznaj się z instrukcją, jak kupić ETH z jej pomocą – będziesz potrzebował jedynie telefonu komórkowego, karty bankowej dowolnego banku i pięciu minut wolnego czasu.

Oceń post

Dodaj komentarz