Doradca kredytowy – kiedy warto skorzystać z usług specjalisty?

Kredyt na budowę domu czy zakup mieszkania to potężne zobowiązanie finansowe, które wiąże nas z bankiem na długie lata, a na etapie ubiegania się o niego, powoduje sporo nerwów i stresu. Osoby, które nie znają rynku finansowego, mogą mieć również problem z wyborem odpowiedniej oferty, dopasowanej do potrzeb. Wtedy z pomocą przychodzi agent kredytowy, który jest w stanie zaoferować najlepsze w danym momencie rozwiązanie.

Doradca kredytowy

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Niezależny doradca kredytowy to specjalista, który zajmuje się doradztwem w kwestii kredytów, nie tylko hipotecznych. Nie tylko wynajduje właściwą ofertę, ale również wspiera klienta w całym procesie ubiegania się o kredyt, pomaga w załatwianiu wielu formalności, podpisywaniu umowy przedwstępnej czy w innych kwestiach prawnych, których nie ominiemy podczas kontaktów z bankami. Klienci, których interesuje kredyt na budowę domu, czy zakup mieszkania na rynku pierwotnym, mogą dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu, a także nerwów, jakie wiążą się z kupnem własnego M. Trzeba przede wszystkim wykazać się zdolnością kredytową, a także mieć jak najlepszą historię.

Doradca jest w stanie ocenić, jakie są możliwości kredytowe klienta i czy faktycznie mieszkanie na rynku pierwotnym będzie odpowiednim rozwiązaniem. Być może lepszą opcją będzie kredyt na zakup mieszkania na rynku wtórnym – takie nieruchomości są zwykle nieco tańsze, choć oczywiście i tak ich koszt jest ogromnym wyzwaniem dla domowego budżetu. Bez względu na to, jaki rodzaj nieruchomości interesuje klienta, jej zakup wiąże się z poszukiwaniem kredytu o najlepszych parametrach. Jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę, które banki mają obecnie najlepsze oferty i jak czytać umowy z bankami, doradca kredytowy jest najlepszym adresem, pod jaki możesz się udać.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Usługi doradcy kredytowego przydadzą się każdemu, kto planuje zakup własnego mieszkania czy budowę domu. Jako osoba stojąca z zewnątrz i bezstronna jest w stanie na chłodno ocenić stan finansów swoich klientów, ustalić, jakie mają możliwości kredytowe i dopasować dla nich ofertę, która będzie w stu procentach odpowiadała ich potrzebom. Jeśli ktoś potrzebuje jak najniższych rat, z pewnością znajdzie ofertę takiego banku, który to zapewni. Jeśli klient chce kupić mieszkanie bez wkładu własnego, doradca również postara się znaleźć rozwiązanie. Choć w tej kwestii sporo zależy od samych klientów – brak wkładu własnego nie przekreśla marzeń o własnym M, ale pod warunkiem, że mają jakąś nieruchomość, którą mogą wnieść w ramach wkładu własnego.

W powszechnej opinii można często spotkać się z przekonaniem, że doradcy kredytowi nie są wiarygodni, bo przecież otrzymują prowizję od banków, których usługi oferują. Tymczasem w rzeczywistości jest nieco inaczej – w odróżnieniu od doradców w konkretnych bankach, niezależny doradca kredytowy Wrocław jest bezstronny, ma dostęp do ofert różnych banków, jest na bieżąco ze zmieniającymi się warunkami kredytów czy ciekawymi promocjami. Wie, jak wygląda polityka przyznawania kredytów w poszczególnych bankach. Może więc dopasować ofertę pod klienta. Niezależnie, który bank poleci, i tak na tym zarobi, jest więc osobą bezstronną i nastawioną przede wszystkim na interes klienta.

Nie tylko kredyty hipoteczne

Choć doradcy kredytowi kojarzą się przede wszystkim z ubieganiem się o kredyty hipoteczne, w rzeczywistości och oferta jest dużo szersza. Do doradcy warto wybrać się za każdym razem, gdy potrzebujemy kredytu, szukamy dobrych ofert, nie wiemy, na co zwrócić uwagę i nie orientujemy się w polityce banków. Jeśli interesuje Cię kredyt na spłatę kredytu mieszkaniowego, pożyczka hipoteczna czy kredyt gwarantowany przy problemach ze zdolnością kredytową, zawsze warto wybrać się do sprawdzonego doradcy.

Specjalista zapozna się zarówno z dochodami, jak i wydatkami, sprawdzi historię kredytową, ustali możliwości finansowe, i na tej podstawie przedstawi ofertę, która będzie odpowiednia. Oczywiście, samo przedstawienie takiej oferty nie jest wiążące – ostateczna decyzja o zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania finansowego zawsze należy do klienta.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz