Rachunek Bankowy Online

W dzisiejszych czasach bardzo trudno byłoby obejść się bez konta bankowego. Z tego wpisu dowiesz się jak otworzyć rachunek bankowy online. Przedstawię kilka metod na zakładanie konta zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Rachunek Bankowy Online

Dobra wiadomość jest taka, że aby otworzyć konto bankowe, nie musisz już udawać się do placówki bankowej. Wszystkie niezbędne formalności załatwisz za pośrednictwem sieci Internet. W dalszej części artykułu dowiesz się, jaki kroki musisz podjąć, aby otworzyć rachunek bankowy online.

Jak założyć rachunek bankowy online

Na początek powinniśmy sobie uświadomić, że banki działają w ramach przepisów prawa, oraz w oparciu o swoje wewnętrzne procedury. Dlatego każda osoba, która chce założyć konto bankowe bez kuriera, lub skorzystać z innego produktu bankowego, musi zostać zweryfikowana. Mam tutaj na myśli oczywiście weryfikację danych osobowych aplikanta.

Kiedy zakładamy konto w banku, pracownik, który jest na miejscu, może bez problemu odczytać dane z naszego dokumentu, i porównać je z tymi, wpisanymi we wniosku. Faktycznie, to nawet pracownik banku wypełnia za klienta dokumenty, a ten tylko podpisuje umowę.

Niestety w Internecie nie jest tak łatwo. Jednak specjaliści od nowoczesnych technologii poradzili sobie z tym doskonale. Weryfikacja danych osobowych klienta, może również odbyć się zdalnie. Bez konieczności spotkania z przedstawicielem danego banku.

Weryfikacja danych klienta może zostać przeprowadzona w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Innym sposobem jest wykonanie zdjęcia dokumentu oraz twarzy osoby składającej wniosek, i przesłanie ich do systemu bankowego. Wszystko odbywa się oczywiście w bardzo bezpieczny sposób. Bez obawy o przejęcie danych osobowych przez osoby do tego niepowołane.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Treści publikowane na tym blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porad finansowych ani inwestycyjnych w rozumieniu przepisów prawa. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte przez czytelników na podstawie tych treści.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492