Rachunek Bankowy Online – Sposoby otwierania konta

W dzisiejszych czasach bardzo trudno byłoby obejść się bez konta bankowego. Z tego wpisu dowiesz się jak otworzyć rachunek bankowy online. Przedstawię kilka metod na zakładanie konta zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Rachunek Bankowy Online
Rachunek Bankowy Online

Dobra wiadomość jest taka, że aby otworzyć konto bankowe, nie musisz już udawać się do placówki bankowej. Wszystkie niezbędne formalności załatwisz za pośrednictwem sieci Internet. W dalszej części artykułu dowiesz się, jaki kroki musisz podjąć, aby otworzyć rachunek bankowy online.

Jak założyć rachunek bankowy online

Na początek powinniśmy sobie uświadomić, że banki działają w ramach przepisów prawa, oraz w oparciu o swoje wewnętrzne procedury. Dlatego każda osoba, która chce założyć konto bankowe bez kuriera, lub skorzystać z innego produktu bankowego, musi zostać zweryfikowana. Mam tutaj na myśli oczywiście weryfikację danych osobowych aplikanta.

Kiedy zakładamy konto w banku, pracownik, który jest na miejscu, może bez problemu odczytać dane z naszego dokumentu, i porównać je z tymi, wpisanymi we wniosku. Faktycznie, to nawet pracownik banku wypełnia za klienta dokumenty, a ten tylko podpisuje umowę.

Niestety w Internecie nie było tak łatwo. Jednak specjaliści od nowoczesnych technologii poradzili sobie z tym doskonale. Weryfikacja danych osobowych klienta, może również odbyć się zdalnie. Bez konieczności spotkania z przedstawicielem danego banku.

Zakładanie konta w czasie rozmowy wideo

Weryfikacja danych klienta może zostać przeprowadzona w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Aby otworzyć konto w czasie wideo rozmowy, należy najpierw wypełnić prosty formularz na stronie internetowej banku. Wprowadzamy podstawowe dane osobowe i adresowe, a następnie wybieramy sposób weryfikacji tożsamości w czasie rozmowy wideo.

Specjalna aplikacja zintegrowana ze stroną internetową banku pozwala na rozmowę w czasie rzeczywistym. Zostaniemy także poproszeni o zaprezentowanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Dane widniejące na dokumencie muszą się zgadzać z tymi, wprowadzonymi we wniosku. Rachunek będzie aktywny zaraz po zakończeniu rozmowy.

Konto na selfie – biometria

Innym sposobem weryfikacji tożsamości jest wykonanie zdjęcia dokumentu oraz twarzy osoby składającej wniosek, i przesłanie ich do systemu bankowego. Wszystko odbywa się oczywiście w bardzo bezpieczny sposób, przy pomocy specjalnej aplikacji bankowej. Nie trzeba się obawiać o przejęcie danych osobowych przez osoby do tego niepowołane, ponieważ systemy bankowe są doskonale zabezpieczone.

Aplikacja bankowa będzie służyła później również do zarządzania kontem. Możliwe będzie sprawdzanie salda, oraz wykonywanie przelewów bankowych za pomocą smartfona.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz