Szybkie Pożyczki dostępne w Sieci

Rozróżnia się kilka rodzajów pożyczek krótkoterminowych nazywanych potocznie chwilówkami. Szybkie pożyczki dostępne w sieci, oferowane są przez wiele instytucji finansowych. W większości przypadków kwota jest stosunkowo niewielka.

Szybkie Pożyczki dostępne w Sieci

Czym są szybkie pożyczki dostępne w sieci

Kwota pożyczki najczęściej wynosi od 100 zł do 5000 zł na okres od 7 do 90 dni. Charakterystyczną cechą każdej pożyczki przez internet jest to, że spłata bardzo często następuje w jednej racie, po upływie czasu wskazanego w umowie.

Ten rynek już od dłuższego czasu może poszczycić się dynamicznym rozwojem. Wszystkie pożyczki przez internet regulują odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego i ustawy o kredycie konsumenckim.

Polacy bardzo chętnie korzystają z pożyczek krótkoterminowych. W 2020 roku stanowiły one 75% rynku produktów finansowych o wartości do 1500 zł. Pożyczka przez internet bardzo często uznawana jest za ryzykowny produkt finansowy.

Niemniej jednak w rzeczywistości większość problemów pojawia się dopiero w momencie przekroczenia terminu spłaty. Polski związek Instytucji Pożyczkowych od lat stara się walczyć z negatywną reputacją pożyczek krótkoterminowych.

Brak zdolności kredytowej

Warto wspomnieć, że takie produkty bardzo pomagają ludziom bez zdolności kredytowej. Wpis do krajowego rejestru bardzo często nie ma znaczenia w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Nic więc dziwnego, że pożyczki przez internet zyskują uznanie użytkowników sieci. Niektórzy traktują takie produkty jako stałe źródło dodatkowych dochodów.

W ostatnich latach sytuacja wielu gospodarstw domowych znacznie się poprawiła. Wpłynęło to na ten rynek. Wyniki firm pożyczających pieniądze w internecie są ściśle związane z chwilowymi impulsami zakupowymi konsumentów.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Treści publikowane na tym blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porad finansowych ani inwestycyjnych w rozumieniu przepisów prawa. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte przez czytelników na podstawie tych treści.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492