Konto Prepaid – Dlaczego warto korzystać z karty prepaid

Gdy płacimy kartami debetowymi czy kredytowymi, bardzo łatwo możemy stracić kontrolę nad wydawanymi środkami. Wirtualne pieniądze za pomocą plastikowej karty wydaje się bardzo łatwo, potem natomiast okazuje się, że znacznie przekroczyliśmy budżet, zrobiliśmy spory debet czy wykorzystaliśmy wszystkie środki na karcie kredytowej. A to wszystko, co jest pod kreską, trzeba przecież spłacić. Dobrym rozwiązaniem, które pomaga ograniczyć nadmierne wydatki, może być konto prepaid. Można je znaleźć w ofercie większości banków i nie tylko.

Konto Prepaid

Sposób na kontrolowanie wydatków

Korzystanie z plastikowych kart płatniczych jest z roku na rok coraz bardziej powszechne. I nic w tym dziwnego – transakcje bezgotówkowe są bezpieczne, nie wymagają noszenia ze sobą dużych ilości gotówki. Są też błyskawiczne, jeśli decydujemy się na opcje bezdotykowe. Trzeba jednak mieć świadomość, że gdy płacimy bezgotówkowo, nie zawsze panujemy nad wydatkami.

Zdarza się często, że gdy wchodzimy na konto i sprawdzamy historię, jesteśmy zdumieni, że wydaliśmy tak wiele. A często znajdujemy się na debecie. Aby uniknąć wydawania pieniędzy, których w rzeczywistości nie mamy, warto rozważyć katy prepaid.

Czym są karty prepaid

Karty przedpłacone pod względem wyglądu nie różnią się niczym od kart debetowych czy kredytowych. To kawałek plastiku, za pomocą którego można dokonywać transakcji bezgotówkowych, zarówno dotykowo, jak i bezdotykowo. Kartą prepaid można płacić za zakupy i usługi zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych.

Największą zaletą karty przedpłaconej jest fakt, że nie da się na niej zrobić debetu. Można wydać dokładnie tyle, ile się na niej znajduje i ani grosza więcej. Nie ma więc możliwości wejścia na minus. Karty prepaid można ładować samodzielnie, ale możliwe jest również doładowanie przez osoby trzecie. Można więc na przykład numer karty prepaid podać pracodawcy do przelewania wynagrodzenia.

Zobacz: Karta Curve Promocja + Bonus 55 zł na Start.

Dlaczego warto założyć kartę przedpłaconą

Założenie karty przedpłaconej to cały szereg korzyści, dlatego warto rozważyć posiadanie takiego rozwiązania. Osoby mające dzieci często wybierają karty prepaid jako pierwsze produkty finansowe dla swoich dzieci. Dzięki temu małoletni uczą się zarządzania swoim budżetem, nie są w stanie wydać więcej, niż posiadają, a więc z biegiem czasu wiedzą, co to oszczędzanie i racjonalne wydawanie środków.

Karty prepaid są także bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami i domowym budżetem. Na kartę można przelewać co miesiąc środki na codzienne wydatki lub na drobne przyjemności. Dzięki temu nie wydamy więcej niż to, co sobie założyliśmy. Prepaid jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się zgubienia karty płatniczej lub chcą zwiększyć bezpieczeństwo swoich środków. Pamiętajmy jednak, że prepaid to nie tylko korzyści, ale również dodatkowe zobowiązania finansowe.

Korzystanie z kart prepaid generuje niewielkie, ale jednak koszty związane z obsługą transakcji, wypłatą środków w bankomacie czy z innymi formami użytkowania karty. Nie zawsze jest więc tak, że będziemy mieć do dyspozycji pełną kwotę, jaką wpłacimy na prepaid. Kilka złotych z pewnością pójdzie na różnego rodzaju opłaty.

Jak doładować konto prepaid

Doładowanie konta prepaid jest bezproblemowe i możliwe na kilka sposobów. Można to zrobić online, wykonując przelew z konta bankowego bezpośrednio na kartę. Jest też opcja doładowania takiej karty w bankomacie lub w niektórych sklepach. Wykonując doładowanie, warto zadbać o to, by na karcie nie znajdowało się zbyt wiele środków. Wiele osób doładowuje takie karty tylko bezpośrednio przed zakupem.

Dzięki temu nie muszą obawiać się ani kradzieży, ani jakiegokolwiek skopiowania danych z karty. Nawet jeśli hakerzy dostaną się do danych, nic z nich nie będą mieli, bo na karcie nic nie będzie. Karty prepaid można ładować wielokrotnie dowolnymi kwotami, pod względem funkcjonalności i trwałości są więc one zbliżone do klasycznych kart debetowych czy kredytowych.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz