Jak Założyć Konto Firmowe

Każda, nawet najmniejsza firma potrzebuje konto bankowe. Proces zakładania konta dla firmy nie różni się zbytnio od zakładania konta osobistego. Z tego artykułu dowiesz się jak założyć konto firmowe przez Internet, bez opuszczania domu czy biura.

Jak Założyć Konto Firmowe

Konto firmowe jest wymagane przy różnego rodzaju rozliczeniach z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dlatego jeżeli jesteś oficjalnie zarejestrowanym przedsiębiorcą, musisz mieć konto bankowe.

Gdzie i jak założyć konto firmowe

Konto bankowe dla przedsiębiorców znajduje się w ofercie prawie każdego banku. Instytucje finansowe zdają sobie sprawę, że firmy obracają dużymi kwotami, które dla banku są bardzo mile widziane.

Dzięki temu bank posiada większe obroty i może zaoferować swoim klientom więcej środków w formie różnego rodzaju pożyczek. Przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z linii kredytowej czy kart kredytowych w celu pokrywania bieżących zobowiązań.

Konto bankowe dla firm najprościej założymy przez Internet, na stronie internetowej banku. Po wypełnieniu prostego formularza zostaniemy poproszeni o weryfikację tożsamości. W przypadku firm prowadzących działalność w formie spółki handlowej wymagane będzie przedstawienie odpowiedniej dokumentacji.

Jak założyć konto firmowe w aplikacji mobilnej

Nowoczesne technologie ułatwiają życie przedsiębiorcom. Konto bankowe z łatwością założymy przy pomocy smartfona podłączonego do Internetu. Weryfikacja danych odbywa się poprzez fotografię dokumentów, oraz zdjęcie twarzy, tzw Selfie.

Konto firmowe może być także dobrym sposobem na znalezienie dodatkowych oszczędności w firmie. Jeżeli dotychczasowy bank pobiera od Ciebie opłatę za prowadzenie rachunku firmowego, zmień go na inny. Często będziesz mógł również liczyć na dodatkowy bonus pieniężny.

Poprzednie

Konta Firmowe Jakie Najlepsze

Jak Sprawdzić Zdolność Kredytową

Dalej

Dodaj komentarz