Jak Obniżyć Opłaty za Konto Firmowe

Posiadanie konta firmowego jest nieodłącznym elementem działalności każdego przedsiębiorstwa. Zarówno niewielkie firmy, jak i spore korporacje muszą posiadać konta, przez które będą przepływać wszelkie firmowe środki. Z tego artykułu dowiesz się jak obniżyć opłaty za konto firmowe. Już na starcie warto znaleźć dobre i niedrogie konto firmowe, które pod względem funkcjonalności i wygody użytkowania będzie odpowiadało indywidualnym potrzebom.

Jak Obniżyć Opłaty za Konto Firmowe

Czym różni się rachunek firmowy od osobistego

Konta firmowe pod wieloma względami są podobne do osobistych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, które posiadają klienci indywidualni. Z tą jednak różnicą, że mają szereg dodatkowych funkcjonalności i są przeznaczone dla klientów biznesowych, prowadzących własne firmy o różnej wielkości czy specyfice działania.

W ofercie banków możemy znaleźć konta firmowe dopasowane do zróżnicowanych potrzeb, przede wszystkim do różnej wielkości biznesów. Coś dla siebie znajdą zarówno mikro przedsiębiorcy, jak i duże przedsiębiorstwa i rozbudowane korporacje.

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto zapoznać się z ofertą co najmniej kilku różnych kont, porównać ich parametry, a także poczytać opinie na ich temat, umieszczane przez przedsiębiorców, którzy już mieli z danymi kontami styczność.

Zobacz: Konto firmowe przez Internet.

Do czego służy konto firmowe

Konto firmowe służy przede wszystkim do przepływu wszystkich płatności związanych z obiegiem środków finansowych w firmie. To na nie wpływają środki od klientów czy kontrahentów, z niego wychodzą płatności na rzecz ZUS czy US, a także wypłaty dla pracowników.

Konto firmowe pozwala na wykonywanie przelewów krajowych i zagranicznych, daje dostęp do wielu dodatkowych produktów bankowych, także tych kredytowych. Firmy posiadające konta bankowe mogą w ramach tego samego konta korzystać chociażby z linii kredytowych. Wiele banków oferuje też szereg dodatkowych usług dla przedsiębiorców, jak ciekawe ubezpieczenia, a także e-usługi, jak księgowość online.

Wybierając konkretne konto bankowe dla firmy, zawsze warto wziąć pod uwagę przede wszystkim indywidualne potrzeby, rodzaj prowadzonej działalności, dostęp do dodatkowych usług, a także opłaty, z jakimi wiąże się korzystanie z konta firmowego.

Opłaty za prowadzenie konta firmowego

Opłaty za prowadzenie konta firmowego różnią się w zależności od banku, ale również od działań, jakie klienci prowadzą na koncie. Zdarza się, że banki mają sporo ciekawych promocji dla firm, w ramach których można znaleźć konto za zero złotych.

Zanim jednak zdecydujemy się na taką opcję, warto dobrze wczytać się w warunki umowy. Może się bowiem okazać, że owszem, prowadzenie konta jest darmowe, za to w skali miesiąca pobieranych jest sporo opłat za przelewy, użytkowanie karty debetowej czy kredytowej, a także za wiele innych dodatkowych usług.

Z dosyć wysokimi opłatami muszą liczyć się także przedsiębiorcy, którzy działają w środowisku międzynarodowym i wykonują transakcje w obcych walutach. Banki za przewalutowanie pobierają dosyć spore prowizje, warto więc w takim przypadku szukać kont walutowych lub takich, w których te opłaty są stosunkowo niskie w porównaniu do konkurencji. Doskonałym przykładem konta wielowalutowego jest Revolut konto firmowe.

Darmowe konto firmowe

W reklamach telewizyjnych, a także w wirtualnej przestrzeni często możemy spotkać się z hasłami reklamowymi typu: konto za zero złotych czy darmowe konto firmowe. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości nie ma żadnej całkowicie darmowej oferty.

Otwarcie konta zawsze wiąże się z opłatami, nawet jeśli na starcie nie musimy płacić za rozpoczęcie prowadzenia rachunku czy wydanie kart debetowych. Można natomiast za pomocą wielu działań sprawić, że konto będzie wyjątkowo tanie i nie będzie generowało dodatkowych opłat.

Zdarza się, że powyżej pewnej ilości transakcji nie trzeba płacić za przelewy, a powyżej jakiegoś obrotu nie ma konieczności uiszczania opłat za prowadzenie konta. Promocje banków, także jeśli chodzi o ofertę dla firm, regularnie się zmieniają i są coraz ciekawsze.

Warto więc na bieżąco je analizować – być może całkiem szybko znajdziemy ofertę, która pozwoli znacznie obniżyć koszty prowadzenia konta firmowego online.

Jak obniżyć opłaty za konto firmowe w nowej firmie

Każda osoba prowadząca firmę i chcąca założyć dla niej oddzielny rachunek bankowy, będzie się zastanawiała, z której oferty skorzystać, żeby jej biznes wyszedł na tym jak najkorzystniej. Sprawdź jak obniżyć opłaty za konto firmowe, i skorzystać z dodatkowych bonusów.

Zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy, którzy podejmują swoją pierwszą działalność, będą szukali nowych możliwości. Może to pomóc znacznie obniżyć koszty związane z prowadzeniem oddzielnego rachunku.  Konta firmowe warto przeanalizować pod względem kilku aspektów, żeby mieć pewność, że tanie lub nawet darmowe konto będzie spełniać nasze oczekiwania.

Przy wyborze konta firmowego będziemy z pewnością zwracać uwagę na koszty, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku jego utworzenia. Powinniśmy zainteresować się zwłaszcza kilkoma najczęstszymi rodzajami opłat, z którymi związane jest prowadzenie rachunku firmowego.

Opłaty, z którymi musi się liczyć każdy przedsiębiorca, wiąże się między innymi z: 

  • otwarciem konta i później z jego prowadzeniem,
  • użytkowaniem karty płatniczej.

Do tego dochodzą również inne opłaty związane z prowadzeniem konta firmowego takie jak:

  •  opłaty za wypłatę gotówki w bankomacie,
  • wyciągi z konta,
  • przelewy (jednakowo te, które wykonujemy w obrębie swojego oddziału oraz te do innych banków).

Zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych treści. Jeśli masz dodatkowe pytania jak obniżyć opłaty za konto firmowe, napisz w komentarzu poniżej.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności