Pożyczka dla zadłużonych – Gdzie można otrzymać

Problemy finansowe to sytuacja, która może dotknąć każdego z nas. Nagłe bezrobocie, choroba, czy inne nieoczekiwane wydatki, mogą nas szybko pozbawić wszystkich oszczędności, a dodatkowo wpędzić w długi. Co wtedy począć ? Czy na rynku dostępna jest jakaś pożyczka dla zadłużonych ?

Pożyczka dla zadłużonych
Pożyczka dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne

Osoby ze słabą historią kredytową nadal mają możliwość zaciągania kredytów i pożyczek w celu poprawy swojej kondycji finansowej. Niestety większość osób nigdy nie sprawdza oferty kredytów konsolidacyjnych. Jest to wielki błąd, ponieważ tego typu produkty mogą znacznie obniżyć wysokość miesięcznych zobowiązań kredytobiorcy.

Dlatego nawet jeśli masz problemy ze spłatą należnej kwoty związanej z poprzednim kredytem, warto rozważyć skorzystanie z dodatkowego kredytu na spłatę obecnych zobowiązań. Ważne jest, aby dotrzymywać terminu płatności raty określonego w umowie, ponieważ może to być jednym z wymogów otrzymania kredytu konsolidacyjnego.

Zobacz: Czym jest kredyt konsolidacyjny.

Czasami nawet przypadkowe pominięcie terminu wpłaty kolejnej raty może skutkować karami i zwiększeniem miesięcznych zobowiązań finansowych. Dlatego każdy klient zainteresowany konsolidacją kredytów powinien dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, aby nie żałować utraconej szansy na oszczędności.

Pożyczka dla zadłużonych w ofercie parabanków

Innym sposobem na uzyskanie niezbędnej gotówki jest skorzystanie z oferty parabanków. Większość z nich oferuje również pożyczki dla osób nieposiadających zdolności kredytowej. Każda pożyczka dla zadłużonych wymaga spełnienia pewnych warunków, ale nie są one zazwyczaj zbyt wygórowane.

Oczywiście wszystko powinno znajdować się w umowie pożyczki. Jeśli więc nie mamy wątpliwości co do proponowanych warunków pożyczki, możemy z pełnym zaufaniem podpisać dokument. Pieniądze zazwyczaj wypłacane są bardzo szybko, często nawet w ciągu kilku minut. Wszystko zależy od rodzaju pożyczki, oraz sposobu zawarcia umowy.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zaciąganie szybkiej pożyczki przez Internet. W takiej sytuacji pieniądze otrzymasz bezpośrednio na konto bankowe wskazane we wniosku. Należy jednak pamiętać, że pożyczka najczęściej przelewana jest na rachunek osobisty pożyczkobiorcy. Dla firmy pożyczkowej jest to swego rodzaju dodatkowa weryfikacja danych osoby pobierającej pożyczkę.

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy

Szybką pożyczkę może uzyskać niemal każda osoba pełnoletnia. Nie ma tutaj zbyt wielu wymagań, chociaż pewne jednak istnieją. Jednym z warunków otrzymania chwilówki jest weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy.

W przypadku pożyczek przez Internet weryfikacja odbywa się przez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na konto firmy pożyczkowej. Dzięki temu pożyczkodawca może sprawdzić dane osobowe wnioskodawcy, i porównać je z tymi, wprowadzonymi w internetowym formularzu.

Przelew weryfikacyjny opiewa zazwyczaj na bardzo małą kwotę; jeden złoty lub nawet jeden grosz. Czasami też wystarczy samo zalogowanie się do serwisu internetowego naszego banku. Wszystko odbywa się oczywiście w bezpieczny sposób. W czasie tej procedury Twoje konto osobiste nie jst w żaden sposób zagrożone.

Warto jednak zachować ostrożność, i w takich sytuacjach korzystać tylko ze sprawdzonych firm. Sam fakt posiadanie strony internetowej nie może być wyznacznikiem wiarygodności przedsiębiorcy. Przed skorzystaniem z usług firmy pożyczkowej warto sprawdzić jej wiarygodność na przykład na forach internetowych.

Na zakończenie

Dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do pieniędzy możemy chwilowo zapomnieć o kłopotach finansowych. Aby to się jednak nie powtórzyło i aby problemy do nas nie powróciły, warto rozsądnie zarządzać pożyczoną kwotą.

Pieniądze, choć – oczywiście – nie przyniosą nam szczęścia, są niezbędne w naszym życiu. Pamiętajmy też, że jeśli takie pożyczki spłacamy odpowiednio szybko, nie ponosimy dodatkowych kosztów. Pamiętajmy też, że najlepiej nie wydawać więcej niż się zarabia, oraz traktować szybkie pożyczki jako ostateczność. Unikniemy dzięki temu wielu niepotrzebnych problemów.

5/5 - (2 votes)

1 komentarz do “Pożyczka dla zadłużonych – Gdzie można otrzymać”

  1. jeżeli trzeba porównać oferty to tylko na stronie finrada zawsze można przeczytać aktualną informację i opinie innych klientów co ułatwia proces porównania wszystkich firm

    Odpowiedz

Dodaj komentarz