Gdzie szukać najlepszych usług bankowych?

Banki mają w swoich ofertach udogodnienia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Każdy może znaleźć wśród nich usługi odpowiadające własnym potrzebom, ale warto najpierw wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Jak wybrać najkorzystniejsze konta, kredyty i inne produkty?

Gdzie szukać najlepszych usług bankowych

Darmowe konto bankowe – jak je znaleźć?

Oferty banków dotyczące kont osobistych zazwyczaj zawierają opłaty za poszczególne funkcjonalności. Koszty dotyczą utrzymania ROR-u, dysponowania kartą, wykonywania przelewów czy wypłat z bankomatów. Często udaje się ich uniknąć poprzez spełnienie określonych przez placówkę wymagań.

Miejscem gromadzącym listę kont, które można prowadzić bez marż, jest ranking Bankier SMART. Znajduje się na stronie internetowej https://www.bankier.pl/smart/ranking-darmowych-kont-bankowych. Każdy z wymienionych aspektów da się tam sprowadzić do 0 złotych lub automatycznie bank nie wymaga uiszczania za rachunek żadnych opłat.

W zestawieniu widnieją propozycje od takich placówek jak m.in. Millenium, Velo Bank czy Alior Bank. Aby wyszukać darmowe konto dla siebie, trzeba przejrzeć, jakie wymagania znajdują się w poszczególnych propozycjach. Dzięki temu użytkownik dowie się, które z nich będzie mu najłatwiej spełnić.

Poza tym warto zwrócić uwagę na bonusy, jakie aktualnie banki proponują nowym klientom. W większości placówek da się pozyskać nawet kilkaset złotych w prezencie za wykonywanie określonych czynności np. użytkowanie aplikacji mobilnej. Często nagradza się również zdalne uruchomienie rachunku poprzez selfie czy przelewy na telefon.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Kolejne udogodnienie Bankier SMART to zestawienie najkorzystniejszych obecnie ofert kredytów gotówkowych. To jedna z najczęściej zaciąganych form pożyczek i nieustannie utrzymuje się w czołówkach usług bankowych. Więcej na temat świadczeń można przeczytać w artykule na stronie internetowej https://ekspert-bankowy.pl/kredyt-gotowkowy-jak-znalezc-najlepszy/.

Na witrynie Bankier.pl znajduje się również ranking kredytów gotówkowych, który uwzględnia takie parametry jak:

  • RRSO,
  • łączną sumę do spłaty,
  • wysokość miesięcznej raty.

Dopasowuje się go do swoich wymagań za pomocą widniejącego u góry platformy kalkulatora. Kredyt gotówkowy to rozwiązanie, które sprawdza się doskonale m.in. w przypadku nagłych sytuacji losowych lub zdrowotnych, a także pomaga realizować cele zakupowe czy remontowe. W ramach świadczenia da się pozyskać nawet 200 tys. zł, więc można pozwolić sobie na spore inwestycje.

Niektórzy wykorzystują środki z kredytu gotówkowego na rozwój własnej działalności. Na początku prowadzenia biznesu warto też sprawdzić opcje dotyczące różnych dotacji np. z urzędu pracy. Gdy zakłada się konto formowe w banku, placówki oferują specjalne pożyczki skierowane do przedsiębiorstw.

Rankingi Bankier obejmują jeszcze kredyty hipoteczne. Są one udzielane wyłączenie do przeznaczenia na wybraną nieruchomości. Za pieniądze można kupić, wyremontować czy wybudować dom. Opiewają na znacznie większe kwoty, ale wiążą się też z wyższym oprocentowaniem i dłuższym okresem spłaty.

Przed podjęciem decyzji o jakiejkolwiek pożyczce powinno się sprawdzić zestawienie aktualnych ofert, aby nie pominąć tych najkorzystniejszych. Pozwala to również zaoszczędzić mnóstwo czasu na poszukiwanie propozycji z osobna w każdej znanej placówce. System analizuje kluczowe czynniki za użytkownika i automatycznie podaje, która z opcji jest najlepsza.

Karta kredytowa – komu się przyda?

Ranking kart kredytowych pozwala wyszukać usługę z najdłuższym okresem bezodsetkowym i najniższymi kosztami utrzymania. Dzięki temu osoby potrzebujące regularnych zastrzyków gotówki mogą znaleźć najlepszą dla siebie ofertę. Taka usługa przydaje się klientom, którzy nie chcą decydować się na stały kredyt, a jedynie w razie potrzeby płacić za zakupy i usługi środkami zapożyczonymi z banku.

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich ceniących wygodę. Karta kredytowa wygląda tak samo, jak debetowa i da się nią płacić zarówno online, jak i stacjonarnie. Działa poza granicami Polski i pozwala na pozyskiwanie darmowego kredytu. Ostatnia kwestia jest możliwa jedynie wtedy, kiedy użytkownik spłaca zadłużenie w czasie bezodsetkowym.

Do czego służą kalkulatory ratalne?

Dzięki kalkulatorom ratalnym można oszacować, ile będzie wynosić rata kredytu, który chce się pozyskać. Na stronie Bankier.pl znajdują się narzędzia do wyliczania zarówno pożyczek gotówkowych, jak i hipotecznych. W odpowiednie pola wprowadza się pożądane sumy kredytów oraz okresy spłat, a następnie na ekranie pojawiają się szczegółowe wyliczenia – nawet z harmonogramem kolejnych rachunków.

Użytkownik w łatwy sposób weryfikuje swoje oczekiwania względem raty miesięcznej i ewentualnie koryguje długość okresu kredytowania lub wysokość pożyczki. Pomaga to lepiej przygotować się do wizyty w banku i uprzedza, czego spodziewać się po rozmowie z konsultantem.

Nowoczesne rozwiązania a usługi bankowe

Współczesne technologie pozwalają zarówno na intuicyjne poszukiwanie ofert bankowych, jak i załatwianie spraw. Bez trudu można założyć konto w wybranej placówce bez wychodzenia z domu czy złożyć wniosek o kartę kredytową. Oznacza to oszczędność czasu i skrócenie procesu związanego z formalnościami.

W wyniku uruchomienia rachunku w banku lub zaciągnięcia kredytu otrzymuje się dostęp do bankowości internetowej. Wszystkie czołowe placówki oferują swoim klientom aplikacje mobilne, więc finanse da się kontrolować o każdej porze dnia i nocy nawet z poziomu smartfona.

Ogromną popularnością cieszą się przelewy na telefon, które usprawniają rozliczanie się z innymi osobami i płacenie za zakupy online. Właściciele firm mogą kontrolować wpływy i wydatki swoich przedsiębiorstw czy rozliczać się z ZUS-em właśnie za pomocą bankowości internetowej. Nie muszą udawać się do placówek, aby załatwiać ważne sprawy.

Warto korzystać z kalkulatorów ratalnych i rankingów różnych ofert, aby oszczędzać własne pieniądze i wybierać najwygodniejsze rozwiązania. Można więc polecać takie rozwiązanie swoim bliskim.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz