Ubezpieczalnie samochodowe – jak wybrać najlepszą?

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce na przestrzeni ostatnich dekad mocno się rozrósł. Mnogość ofert polis OC, jakie aktualnie są w sprzedaży, z jednej strony daje kierowcom wielkie możliwości wyboru, ale z drugiej – może przytłoczyć i zniechęcić do porównywania ich ze sobą. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, w jaki sposób wybrać najlepszą dla siebie ubezpieczalnię samochodową.

Ubezpieczalnie samochodowe – jak wybrać najlepszą

Każdy kierowca w Polsce – niezależnie czy młodszy, czy starszy – w pewnym momencie stanął przed wyborem polisy ubezpieczeniowej właściwej dla swojego samochodu i… portfela. Nie od dziś wiadomo, że firmy ubezpieczeniowe różnią się przede wszystkim cenami ubezpieczeń. Jednak czy aby na pewno tylko tym?

Zdecydowanie nie!

Towarzystwa ubezpieczeniowe różnią się między innymi:

  • oferowanymi produktami ubezpieczeniowymi – do najczęstszych polis ubezpieczeniowych należą oczywiście OC i AC, ale nie brakuje także rozwiązań takich jak pakiety NNW czy Assistance,
  • sposobem kalkulacji stawek – jak wiadomo, wysokość stawek dla tego samego kierowcy na ten sam samochód często różnią się pomiędzy ubezpieczycielami, dlatego warto przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy rozeznać się wśród innych ofert,
  • szybkością reagowania – oraz szybkością pracy, ma to szczególne znaczenie w przypadku zgłaszania szkód oraz wypłaty odszkodowań,
  • poziomem obsługi posprzedażowej – a więc jakością kontaktu z klientem, skutecznością działania, poziomem wsparcia, i tym podobnymi.

W jaki sposób jednak dokonać dobrego wyboru, by współpracy nie żałować? Wystarczy w odpowiedni sposób prześwietlić ubezpieczalnie, którymi jesteśmy zainteresowani! A mamy do tego szereg narzędzi.

Porównywarki ubezpieczeń – warto przetestować!

Jeśli zaczynamy się rozglądać za nową ubezpieczalnią samochodową (lub za pierwszą w naszym życiu), bardzo dobrym sposobem na porównanie dostępnych na rynku ofert jest skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej.

Porówneo

Za jej pomocą prześwietlimy oferty ubezpieczycieli przede wszystkim pod kątem ich cen. Porównywarka wymagała będzie od nas podania danych, których ubezpieczalnie faktycznie używają, przeprowadzając kalkulacje stawek. Będą to dane takie jak na przykład: czas posiadania przez nas prawa jazdy, nasz wiek, wielkość miejscowości, w której mieszkamy, model i rok produkcji naszego auta czy też pojemność jego silnika.

Po wpisaniu wszystkich informacji, uzyskamy wgląd w zestawienie najkorzystniejszych ofert. Spośród nich łatwiej nam będzie wybrać towarzystwo, z którym zwiążemy się umową.

Jednak ceny to nie wszystko! Liczą się również inne aspekty współpracy – takie jak chociażby sposób prowadzenia przez ubezpieczalnię obsługi posprzedażowej klientów. A na ten temat możemy dowiedzieć się najwięcej za pomocą innych sposobów.

Skonsultuj swój wybór z rodziną lub znajomymi

Rodzina i znajomi z pewnością będą starali się nam doradzić najlepiej, jak mogą. Warto więc skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, jeśli chodzi o współpracę z różnymi firmami ubezpieczeniowymi.

Jeśli za pomocą porównywarki ubezpieczeniowej uda nam się wybrać kilku najlepszych pod względem cenowym ubezpieczycieli, sprawdźmy, czy ktoś z naszego otoczenia korzystał z ich usług. Powinniśmy przede wszystkim zainteresować się poziomem jakości obsługi posprzedażowej, ponieważ to od niego zależeć będzie nasze poczucie bezpieczeństwa w przypadku spowodowania stłuczki czy innej kolizji. Warto również rozeznać się, w jaki sposób przebiega u danego ubezpieczyciela proces odszkodowawczy, a także jakich wyłączeń od wypłaty środków możemy się spodziewać. Wiedza na ten temat na pewno ułatwi nam podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru naszego nowego ubezpieczyciela i sprawi, że będziemy czuli się bezpiecznie, podróżując samochodem.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz