Pożyczki płynnościowe dla firm – na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Pożyczki płynnościowe dla firm przeznaczone są dla przedsiębiorstw, które utraciły płynność finansową w wyniku pandemii COVID-19. Dofinansowanie unijne ma na celu ustabilizowanie sytuacji finansowej firmy. Z pożyczki płynnościowej mogą więc skorzystać przedsiębiorcy, którzy borykają się z kłopotami finansowymi nie z własnej winy, ale w związku z pandemią koronawirusa. Czym dokładnie jest pożyczka płynnościowa i na co można przeznaczyć dodatkowe fundusze?

Pożyczki płynnościowe dla firm - na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Pożyczki płynnościowe – czym są?

Pożyczki unijne to odnawialne instrumenty finansowe, które pochodzą z Funduszy Europejskich. Należy do nich między innymi pożyczka płynnościowa dla firm. Celem pożyczek unijnych jest wsparcie rozwoju gospodarczego Polski. Dofinansowanie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują największej pomocy. Z pożyczek unijnych możemy skorzystać wielokrotnie, to właśnie oznacza odnawialność. Żeby jednak ponownie uzyskać dofinansowanie, musimy spłacić poprzednie zobowiązanie finansowe.

Pożyczki płynnościowe, tak jak wszystkie pożyczki unijne, wyróżniają się na tle zobowiązań bankowych. Mają korzystne warunki, w tym niskie oprocentowanie i dogodne terminy spłaty. Warto jednak pamiętać, że pożyczka płynnościowa skierowana jest tylko do przedsiębiorców, którzy utracili płynność finansową bezpośrednio w wyniku pandemii koronawirusa. Mogą więc skorzystać z niej firmy, które przed 31.12.2019 roku nie znajdowały się w trudnej sytuacji. Pożyczka płynnościowa ma za to uniwersalny charakter, dzięki temu sprawdza się w różnorodnych branżach.

Na co można przeznaczyć pożyczkę płynnościową?

Jak sama nazwa wskazuje, celem pożyczki płynnościowej jest wsparcie bieżącej działalności firmy. Dofinansowanie możemy więc przeznaczyć na wydatki związane z utrzymaniem aktualnej działalności. Z dodatkowych funduszy możemy sfinansować wypłaty pracowników, czy zakup sprzętów, towarów i półproduktów niezbędnych do prowadzenia firmy. Pożyczkę płynnościową możemy przeznaczyć także na spłatę zobowiązań handlowych, bieżących rat leasingu, oraz kredytów i pożyczek komercyjnych. Dzięki temu możemy na bieżąco spłacać zaległości i nie pogorszyć zdolności kredytowej firmy. Co ważne, pożyczką płynnością możemy spłacić także zaległości w ZUS i US.

Pożyczka płynnościowa to korzystne rozwiązanie, które pozwoli Ci na ustabilizowanie sytuacji finansowej Twojej firmy. Z dodatkowymi funduszami odbijesz się  od dna i mimo pandemii, będziesz dalej mógł prowadzić działalność gospodarczą.

Pożyczki unijne – kto może z nich skorzystać?

Pożyczki unijne, jak już wiemy, skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Z dofinansowania mogą więc skorzystać firmy, które zatrudniają maksymalnie 250 pracowników, a ich roczny obrót nie przekracza 50 mln euro. Co więcej, o pożyczkę możemy ubiegać się tylko w regionie, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. Nie powinno to jednak stanowić problemu, ponieważ pożyczki unijne dysponowane są w aż 15 regionach Polski.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz