Konto bankowe w promocji – Jak wybrać najlepsze

Banki na wiele sposobów próbują przyciągnąć do siebie nowych klientów. Jedną z bardziej atrakcyjnych opcji może być konto bankowe w promocji. Po spełnieniu kilku warunków można otrzymać premię pieniężną lub inne formy gratyfikacji. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny bank, warto sprawdzić, gdzie aktualnie są najlepsze promocje i które konta mają najwięcej zalet.

Konto bankowe w promocji

Do czego służy konto osobiste?

Konto osobiste, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to podstawowy produkt bankowy, z którego korzysta dzisiaj niemal każdy. Własne konto daje szereg korzyści. To na nie wpływa wypłata od pracodawcy, a także wszelkie inne dochody. Za pomocą konta bankowego możemy robić przelewy, płacić rachunki, robić zakupy przez internet. Konto osobiste najczęściej powiązane jest z dostępem do jego internetowej wersji – praktycznie wszystko można załatwić online z poziomu bankowości internetowej.

Do konta otrzymujemy kartę płatniczą, którą można płacić nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale również w internecie. W aktualnej ofercie banków można znaleźć ogromny wybór kont bankowych, dopasowanych do różnych potrzeb. Można znaleźć konta za zero złotych, konta walutowe, które pozwalają na przelewanie środków za granicę, produkty przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru dobrze jest korzystać z porównywarek ofert i sprawdzić co najmniej kilka różnych kont. Ułatwi to podjęcie decyzji, w którym banku i jakie konkretnie konto chcemy założyć.

Jak znaleźć najlepsze promocje bankowe?

Aktualne promocje bankowe możemy znaleźć na stronach banków, w ich materiałach promocyjnych i reklamowych, a także na stronach z porównywarkami i rankingami najlepszych kont bankowych. Jeśli interesują Cię najlepsze promocje i bonusy za założenie konta, warto dobrze przyjrzeć się ofercie. Zdarza się bowiem, że za założenie konta i spełnienie kilku warunków możemy dostać nawet kilkaset złotych premii. Później jednak okazuje się, że prowadzenie takiego konta wiąże się z większymi opłatami niż w innych bankach.

Oprócz warunków promocji zapoznajmy się również ze wszystkimi informacjami dotyczącymi samego konta – jak wygląda kwestia comiesięcznych opłat za przelewy, korzystanie z karty, czy inne usługi, do których otrzymujemy dostęp po założeniu własnego konta.

Zakładanie konta w aplikacji mobilnej

Konto bankowe można założyć nie tylko w oddziale banku czy poprzez jego stronę internetową, ale również w aplikacji mobilnej. Jest to tak samo proste, jak w przypadku składania wniosku na stronie. Najpierw musimy zdecydować, w jakim banki chcemy założyć konto, a następnie pobrać na swój telefon aplikację mobilną tego banku. Już na starcie pojawi nam się opcja: nie mam konta i wyświetli formularz do złożenia wniosku o utworzenie konta. Dalsze procedury są niemal takie same jak w przypadku zakładania konta przez stronę internetową. Będzie szybko, sprawnie i bezproblemowo, a nowe konto założymy dosłownie w kilka minut.

Konto bankowe w promocji przez Internet

Zakładanie konta przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia tożsamości. Do wyboru mamy kilka opcji, które dostosowane są do różnych potrzeb. Możemy złożyć wniosek przez internet, a potwierdzić tożsamość w placówce banku. Można również podpisać umowę w obecności kuriera, który porówna dane z dowodu osobistego z tymi, które znalazły się we wniosku. Dobrym sposobem jest przelew weryfikacyjny z innego konta, którego jesteśmy posiadaczami – pod warunkiem że było zakładane w sposób tradycyjny w placówce bankowej.

Można również założyć konto na zdjęcie lub podczas wideorozmowy z konsultantem banku. Porównuje on zdjęcie z dowodu z naszym wizerunkiem, który widzi na kamerce. Jeśli nie ma żadnych wątpliwości, bez problemu założymy konto bez konieczności wizyty w placówce czy wykonywania przelewu weryfikacyjnego.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz