Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o pożyczkę w SKOK-ach?

Pożyczki może udzielić Ci nie tylko bank, ale także spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa (SKOK). Jakie dokumenty są potrzebne, aby otrzymać dodatkowe środki w SKOK-u? Sprawdźmy.

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o pożyczkę w SKOK-ach


Niespodziewane wydatki często zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie – kiedy konto oszczędnościowe świeci pustkami, a na rachunku osobistym do kolejnej wypłaty pozostały przysłowiowe grosze. Skutecznym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków może być sięgnięcie po zewnętrzne źródło finansowania. Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z pożyczki w banku, sięgnij po alternatywę – pożyczkę oferowaną przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową (SKOK).

Czym jest SKOK?

SKOK to instytucja finansowa zrzeszona w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej. Podobnie jak banki pozostaje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Pożyczki udzielane przez SKOK-i są więc w pełni bezpieczne.

Kto może dostać pożyczkę w SKOK-u?

Pożyczkę gotówkową w SKOK-u może dostać osoba pełnoletnia z pełną zdolnością do czynności prawnych, posiadająca dokument tożsamości i wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność do spłaty. Jakie dokumenty są potrzebne, aby pożyczyć pieniądze w SKOK-u?

Pożyczka w SKOK-u – dokumenty

Podobnie jak w przypadku banków lista wymaganych dokumentów zależy przede wszystkim od konkretnej oferty oraz kwoty finansowania. Aby precyzyjniej omówić to zagadnienie, posłużymy się konkretnym przykładem. Będą nim pożyczki oferowane przez Kasę Stefczyka.Prosta Pożyczka Online do 3000 zł

  1. Prosta Pożyczka Online (RRSO: 8,29%) to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych środków na już, a nawet na przysłowiowe wczoraj. Wniosek o dodatkowe środki złożysz online, bez konieczności dostarczania pożyczkodawcy żadnych dodatkowych dokumentów. Pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w 15 minut, a pierwszą ratę możesz zapłacić dopiero 60 dni po zawarciu umowy. Wygodnie? Zdecydowanie tak!
  2. Pożyczka Online W ramach Pożyczki Online (RRSO: 13,71%) pożyczysz nawet 30 000 zł! Bez zaświadczeń o zarobkach i dodatkowych formalności. Podobnie jak w przypadku Prostej Pożyczki Online wszystkie kroki wykonasz online, a decyzje otrzymasz już kilka minut po złożeniu wniosku.
  3. Pożyczka Gotówkowa Pożyczka Gotówkowa (RRSO: 26,34%) umożliwia pożyczenie od 1000 do 240 000 zł (kwota dostępna online to 80 000 zł). W przypadku tak dużej kwoty pożyczkodawca będzie wymagał od Ciebie dostarczenia zaświadczenia dokumentującego dochód (może być to np. zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie wydane przez pracodawcę). Pozyskane z pożyczki środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, a jeśli masz rachunek płatniczy w Kasie, pieniądze mogą trafić do Ciebie nawet w dniu złożenia wniosku.
  4. Pożyczka Konsolidacyjna FIT Celem pożyczki konsolidacyjnej jest spłata aktualnie spłacanych przez Ciebie kredytów i pożyczek, obniżenie miesięcznej raty i odciążenie domowego budżetu. W ramach Pożyczki Konsolidacyjnej FIT (RRSO: 11,52%)  pożyczysz do 240 000 zł, a decyzję otrzymasz nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku. Przedmiotem konsolidacji mogą być kredyty i pożyczki gotówkowe, ratalne, samochodowe, zadłużenie na kartach kredytowych, w liniach debetowych oraz inne zobowiązania względem instytucji finansowych. Jednakże należy zaznaczyć, że skonsolidowaniu podlegają wyłącznie zobowiązania finansowe zaciągnięte w innych instytucjach finansowych. Lista wymaganych dokumentów zależy od Twojego źródła dochodu. Wszystkich informacji na ten temat udzielą eksperci Kasy podczas rozmowy telefonicznej lub korespondencji na wygodnym chacie internetowym na stronie internetowej Kasy.

W przypadku większości produktów pożyczkowych procedury towarzyszące wnioskowaniu o dodatkowe środki w SKOK-u są zdecydowanie bardziej przyjazne niż w bankach. Pamiętaj jednak, że wizja otrzymania szybkiej gotówki sprzyja impulsywnym wydatkom. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, upewnij się, że zdołasz spłacać raty w terminie, a cel finansowania jest naprawdę niezbędny.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka

Źródło:

https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/prosta-pozyczka

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz