Jaki Bank Wybrać

Często zastanawiamy się jaki bank wybrać. Czym się kierować przy wyborze instytucji finansowej. W tym wpisie pokaże Ci kilka sprawdzonych sposobów sprawdzania wiarygodności banku.

Jaki Bank Wybrać

Krótki wstęp

Na początek dobra wiadomość. każdy bank w Polsce posiada gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dlatego kiedy lokujemy nasze oszczędności w instytucji bankowej, możemy być pewni, że je odzyskamy.

Oczywiście w granicach ustalonych, wysokich limitów. Korzystając z usług finansowych, warto na początek sprawdzić, czy dana instytucja jest faktycznie bankiem, w rozumieniu przepisów prawa bankowego.

Jaki bank wybrać, czym się kierować

Jak już wcześniej ustaliliśmy, lokując pieniądze w banku, nie musimy się obawiać ich utraty. Jednak mogą nas spotkać inne perypetie związane z zarządzaniem naszymi pieniędzmi. Banki, które posiadają słabe zaplecze, mogą przysparzać problemów swoim klientom.

Często się słyszy o braku dostępności do usług w jakimś banku. Są to ataki hakerskie, lub po prostu awarie. Duże banki bardzo rzadko miewają tego typu problemy. Dlatego rozważając wybór konkretnej oferty, warto także kierować się wielkością banku.

Dla wielu klientów bardzo ważną kwestią będzie dostęp zdalny do konta bankowego. Przy wyborze banku, zwróć uwagę na to, czy oferuje on konta internetowe. Mam tutaj na myśli zarówno otwieranie rachunku bankowego, jak i jego późniejszą obsługę.

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet

Zakładanie konta bankowego zdalnie jest w dzisiejszych czasach bardzo łatwe. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego banku i wypełnić prosty wniosek. Przepisy prawa wymagają zawarcia formalnej umowy, jednak to również można załatwić online, bez wychodzenia z domu.

Czytaj też: Konto bankowe bez kuriera.

W zależności od oferty banku oraz preferencji klienta, podpisanie umowy może mieć miejsce w domu klienta, w obecności wysłanego przez bank kuriera. Taką możliwość oferuje większość banków w Polsce.

Innym sposobem na założenie rachunku bankowego przez Internet jest skorzystanie z wideo rozmowy z konsultantem banku. W czasie krótkiej wideo konferencji pracownik banku sprawdzi Twoje dane osobowe z dokumentu tożsamości. Wideo weryfikacja polega na zaprezentowaniu dowodu osobistego do kamery. System informatyczny banku odczyta dane, a pracownik banku potwierdzi zawarcie umowy.

Konto bankowe w aplikacji mobilnej, jaki bank wybrać

Najszybszym sposobem na założenie konta bankowego przez Internet jest skorzystanie z bankowej aplikacji mobilnej. Aby skorzystać z tej możliwości, musisz posiadać smartfona, oraz aktywny numer telefonu. Pobierasz aplikację wybranego banku, a następnie rejestrujesz nowego użytkownika.

Potwierdzenie tożsamości osoby wnioskującej o konto odbywa się przez wykonanie zdjęcia dokumentu, oraz twarzy. Na koniec zatwierdzasz umowę, wpisując kod otrzymany w wiadomości tekstowej. Twoje konto będzie w pełni aktywne zaraz po potwierdzeniu chęci zawarcia umowy.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności