Jak uzyskać kredyt oddłużeniowy? Krótki poradnik

Kilka błędnych decyzji doprowadziło do tego, że przestałeś panować nad swoim budżetem domowym? Zaciągnąłeś pożyczki, których teraz nie jesteś w stanie spłacać na czas, a przez to rosną Twoje zadłużenia? Wielu z nas boryka się z problemem długów, które mogą wydawać się przytłaczające. Jednym z rozwiązań, które może pomóc w wyjściu z finansowych tarapatów, jest kredyt oddłużeniowy. Czym jest ten rodzaj kredytu? Kto może się o niego ubiegać? A co najważniejsze — jak go uzyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej, sprawdź koniecznie!

kredyt oddłużeniowy
Jak otrzymać kredyt oddłużeniowy

Kredyt oddłużeniowy: co to jest?

Kredyt oddłużeniowy to specjalna forma kredytu bankowego, której głównym celem jest pomoc osobom borykającym się z problemem ciążących na nich wielu zobowiązań finansowych. Jest to produkt, który umożliwia konsolidację różnych rodzajów długów – kredyty gotówkowe, karty kredytowe, debety na kontach czy zaległości z tytułu innych pożyczek mogą zostać połączone w jedno, zazwyczaj bardziej przejrzyste i łatwiejsze do zarządzania zobowiązanie.

Główną zaletą kredytu oddłużeniowego jest możliwość spłaty wszystkich zobowiązań za pomocą jednej rady. Niezwykle korzystna jest również możliwość negocjacji nowych warunków ich spłaty, a tym samym lepsze dostosowane raty do aktualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. W praktyce oznacza to zazwyczaj niższe oprocentowanie oraz dłuższy okres kredytowania. Kredyt oddłużeniowy sprawia więc, że osoby zadłużone nie wpadają w spiralę długów i mogą efektywniej zarządzać swoim domowym budżetem.

Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala nie tylko na zredukowanie miesięcznych kosztów kredytowych, ale również na uniknięcie negatywnych skutków prawnych wynikających z niespłacenia długów. Jest to zatem cenna opcja dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i poszukują efektywnego sposobu na jej rozwiązanie.

Kto może się starać o pożyczkę oddłużeniową?

Pożyczka oddłużeniowa jest opcją, po którą mogą sięgnąć niemal wszystkie osoby borykające się z długami. Idealni kandydaci to ci, którzy mimo stałych dochodów mają problem z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych. Ważne jest jednak, aby potencjalni kredytobiorcy mieli wystarczająco wysokie dochody, które pozwolą na spłatę nowej, konsolidowanej pożyczki. 

pożyczka oddłużeniowa
Pożyczka oddłużeniowa

Banki i instytucje finansowe zazwyczaj wymagają od wnioskodawców przedstawienia dokumentów potwierdzających ich dochody oraz historię kredytową. Warto przy tym wiedzieć, że zły BIK nie wyklucza z możliwości otrzymania kredytu oddłużeniowego.

Kredyt oddłużeniowy online — jak go uzyskać?

Proces uzyskania kredytu oddłużeniowego online jest stosunkowo prosty i wygodny. Musisz jedynie dokładnie przemyśleć swoje potrzeby, a następnie spełnić kilka warunków narzuconych przez daną instytucję finansową. Jak to dokładnie wygląda krok po kroku?

  • Weryfikacja ofert

Pierwszym krokiem jest dokładne zbadanie dostępnych na rynku ofert kredytów oddłużeniowych. W tym celu możesz skorzystać z internetowych porównywarek finansowych, które pomogą porównać różne opcje pod względem np. oprocentowania, maksymalnego okresu kredytowania, możliwych do uzyskania kwot oraz wymagań co do zabezpieczenia kredytu. Możesz też zdecydować się na wsparcie doświadczonego doradcy kredytowego, którego znajdziesz np. na Bookfinanse.pl.

  • Wybór oferty

Znalazłeś już swoją najkorzystniejszą ofertę? Dokładnie ją przejrzyj, zanim zdecydujesz się na jej podpisanie. Sprawdź oprocentowanie i wysokość miesięcznej raty, a następnie zestaw je ze swoimi możliwościami finansowymi. Wszystko się zgadza? Czas na wypełnienie wniosku.

  • Wypełnienie i złożenie wniosku

Proces aplikacji online zwykle wymaga wypełnienia szczegółowego formularza, w którym należy podać dane osobowe, dokładne informacje finansowe (np. wysokość wypłaty) oraz szczegóły dotyczące obecnych zobowiązań dłużnych. Na tym etapie ważne jest, aby wszystkie informacje były dokładne i prawdziwe — tylko w ten sposób unikniesz problemów w dalszej części procesu weryfikacji i zwiększysz swoją szansę na uzyskanie pożyczki oddłużeniowej online. Sprawdziłeś wszystkie informacje? W takim razie składaj wniosek!

  • Ocena zdolności kredytowej

Po złożeniu wniosku online wybrana przez Ciebie instytucja finansowa przeprowadzi analizę Twojej zdolności kredytowej. Zweryfikuje Twoją historię kredytową oraz oceni, czy osiągane przez Ciebie dochody są wystarczające do spłaty nowego zobowiązania.

  • Decyzja kredytowa

Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, otrzymasz ofertę kredytową, którą będziesz musiał podpisać. Sprawdź, czy nie odbiega ona od wcześniejszych ustaleń. Jeśli wszystko się pokrywa, finalizuj umowę.

  • Wypłata środków

Gdy podpiszesz umowę, środki z kredytu oddłużeniowego zostaną przekazane na wskazane przez Ciebie zadłużenia, zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych. Tym samym pozbędziesz się kilku różnych zobowiązań na rzecz jednej, dopasowanej do Twoich aktualnych możliwości raty.

Podsumowanie

Kredyt oddłużeniowy to szansa na uporządkowanie swoich finansów nawet wtedy, gdy sytuacja staje się podbramkowa. Nie czekaj, aż zobowiązania finansowe przerosną Cię całkowicie — zdecyduj się na tego typu rozwiązanie!

Oceń post

Dodaj komentarz