Jak otrzymać pożyczkę dla bezrobotnych?

Zaciągniecie kredytu, nie stawi w dzisiejszych czasach większego problemu. Wystarczy dobrze poszukać, by znaleźć ofertę, która spełni nasze oczekiwania, ale również my będziemy na tyle wiarygodnymi pożyczkobiorcami dla instytucji finansowej, że owe wsparcie otrzymamy. Co w przypadku, gdy tej wiarygodności nie posiadamy? Jak dostać kredyt, gdy jesteśmy bezrobotni, a pilnie potrzebujemy gotówki? Gdzie się zgłosić? I kto może otrzymać kredyt?

Jak otrzymać pożyczkę dla bezrobotnych?

Kredyt czy pożyczka?

Ważną kwestią jest to, czy staramy się o kredyt, czy pożyczkę. Jeśli chcemy otrzymać kredyt, to jedynie w banku, dla których podstawowym źródłem naszej wiarygodności jest nasz comiesięczny, stały dochód i np. umowa o pracę. Banki są zobligowane do każdorazowego badania zdolności kredytowej. Jeśli jej nie posiadamy, myśl o kredycie w banku możemy zażegnać.

Alternatywę stanowią pożyczki, które możemy zaciągnąć w instytucjach pozabankowych. Różne firmy świadczące usługi pożyczkowe posiadają bowiem różne formy weryfikacji i wytyczne, jakie musimy spełnić, aby taką pomoc finansową uzyskać.

Kto może otrzymać pożyczkę?

Nie każdy bezrobotny jest pozbawiony dochodów. Za dobry przykład omawianej sytuacji może posłużyć student, który de facto nie zarabia, ale posiada źródła finansowania pochodzące od rodziców lub ze stypendiów naukowych przyznawanych przez uczelnie wyższe. Jeśli jednak nie posiadamy statusu studenta, pozostaje nam poszukać instytucji pozabankowej, która nie prowadzi weryfikacji zdolności kredytowej, lub robi to w mniejszym zakresie. Niewątpliwie będzie się to wiązało z wyższą ceną pożyczki.

Czy kwota i okres spłaty mają znaczenia?

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę gotówkową jej wysokość oraz chęć rozłożenia na więcej rat może mieć kluczowe znaczenie. Warto, dobrze zweryfikować faktyczny stan swoich finansów i możliwość spłaty rat pożyczki bez uszczerbku na domowym budżecie. Niedotrzymanie terminów skutkować będzie dodatkowymi kosztami i brakiem zaufania pożyczkodawcy w przyszłości, co skutecznie zamknie nam drogę do zastrzyku gotówki w przyszłości.

Również kwota pożyczki ma znaczenie. Zapewne trudniej będzie ubiegać się o większe sumy, gdy nie posiadamy zdolności kredytowej i ubiegamy się o nią po raz pierwszy w danej instytucji. Na pewno w lepszej sytuacji będą osoby, które terminowo spłaciły zobowiązanie w danej firmie pożyczkowej. Wiele firm docenia lojalność i terminowość i dzięki temu łatwiej jest im o uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel.

Pożyczki dla bezrobotnych są również specyficznym produktem, ponieważ są to z reguły pożyczki udzielane na krótkie okresy, które zwykle wynoszą maksimum 30 dni, 45 dni lub 90 dni. Choć oczywiście zdarzają się też oferty zakładające dłuższe okresy spłaty zadłużenia.

Jakie dokumenty są potrzebne aby otrzymać pożyczkę?

Najłatwiejszą formą pozyskania dodatkowej gotówki są aktualnie pożyczki online. Jest to dość szybka procedura, którą maksymalnie skrócono. Jeśli wybierzemy znaną na rynku i doświadczoną instytucję nie musimy się również obawiać o bezpieczeństwo. Na ogół do otrzymania pożyczki będziemy potrzebować komputera bądź laptopa z dostępem do Internetu, dowodu osobistego z numerem PESEL, ale również telefon komórkowy (bardzo często do weryfikacji potrzebujemy możliwości otrzymywania i wysyłania wiadomości SMS). Do rejestracji konta potrzebować będziemy również adresu e-mail, dzięki któremu będziemy mogli złożyć wniosek i przesyłać niezbędną dokumentację z doradcami, oraz aktualny numer rachunku bankowego na nasze dane.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz