Czym kierować się przy wyborze lokaty bankowych?

Oszczędzanie jest ważne bez względu na to, ile się zarabia. Nawet gdy ma się dość niskie dochody, powinno się co miesiąc odkładać na konto co najmniej kilkadziesiąt złotych, by zabezpieczyć się na czarną godzinę. Dobrym wyborem jest odkładanie pieniędzy na lokatę. Dzięki niej można zarobić nawet kilkanaście procent rocznie. Dowiedz się, jak wybrać lokatę dla siebie.

Czym kierować się przy wyborze lokaty bankowych

1. Dlaczego warto korzystać z lokat bankowych?

2. Jak wybierać lokaty bankowe?

3. Kalkulator lokat bankowych

Oprocentowanie lokaty przez długi czas było mało korzystne, jednak obecnie warto zwrócić na nie uwagę. Lokaty umożliwiają ochronę oszczędności przed inflacją, a także umożliwiają uzyskanie szybkiego dostępu do gotówki w razie potrzeby. Okres lokaty może wynosić bowiem nawet 3 miesiące, dzięki czemu kapitał można wykorzystać zgodnie z potrzebami. Dowiedz się więcej na temat lokat i sprawdź, jak wybrać najkorzystniejszą lokatę dla siebie.

Dlaczego warto korzystać z lokat bankowych?

Wybierając lokaty zysk można poznać z góry. Oprocentowanie nominalne jest podawane klientowi przed zawarciem umowy z bankiem, dzięki czemu klient dowiaduje się z góry, ile zarobi. Od zysków należy odliczyć podatek Belki w wysokości 19%. Obecnie lokaty są objęte coraz wyższym oprocentowaniem ze względu na wzrost stawki WIBOR, dlatego osoby, które decydują się na ich założenie, mogą skutecznie zabezpieczyć swoje oszczędności przed skutkami inflacji.

Lokata bankowa po objęciu podatku od zysków kapitałowych umożliwia obecnie zarobienie około 10% w skali roku. Dzięki temu stanowi coraz atrakcyjniejszą formę lokowania gotówki bez względu na to, ile posiada się oszczędności. Lokata jest atrakcyjna w szczególności dla osób, które dysponują zbyt niską kwotą oszczędności, by kupić nieruchomość lub zdecydować się na inną formę pomnażania kapitału.

Jak wybierać lokaty bankowe?

Przed wybraniem lokaty bankowej powinno się obliczyć zysk z depozytu. Obliczenie zysku z lokaty jest możliwe po poznaniu wysokości oprocentowania i sprawdzeniu, jak długo trwa okres umowy z bankiem. Wybierając lokatę, warto zwrócić uwagę również na warunki stawiane klientom przez bank. Klienci powinni sprawdzić, czy bank wymaga od nich spełnienia warunków dodatkowych. Jeśli klient jest zobowiązany do założenia konta osobistego, może się okazać, że opłaty za prowadzenie rachunku przewyższają zyski z lokaty.

Lokaty bankowe można wybierać samodzielnie podczas wizyty w banku, jednak lepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z rankingiem lokat. Dzięki niemu w kilka minut można sprawdzić, ile zarobi się na depozycie w poszczególnych bankach.

Przeczytaj więcej na http://lokatowy.pl

Kalkulator lokat bankowych

Kalkulator lokat bankowych powstał z myślą o osobach, które chcą szybko sprawdzić, ile zarobią na depozycie w poszczególnych bankach. Kalkulator przedstawia, ile wyniesie suma odsetek, a także jak długo obowiązuje umowa z bankiem. Kalkulator przedstawia wyniki wyszukiwania najatrakcyjniejszych lokat dla depozytów na okres od 1 do 12 miesięcy lub dłużej. Dzięki temu możliwe jest założenie najatrakcyjniejszej lokaty na rynku w danym czasie.

Kalkulator lokat bankowych jest narzędziem darmowym, dostępnym dla każdego użytkownika Internetu. Każdy może w ciągu kilku sekund sprawdzić, który bank przedstawia mu najlepszą ofertę. Dzięki temu znalezienie korzystnej oferty lokaty bankowej jest proste i nie wymaga znajomości działania wszystkich produktów bankowych. W kilka sekund każdy dowie się, w jakim banku założyć lokatę, by zyskać jak najwięcej.

 Sprawdź, jak działa kalkulator lokat bankowych

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz