Czy spłacony kredyt frankowy oznacza brak możliwości złożenia pozwu sądowego?

Jeśli zaciągnąłeś/ zaciągnęłaś kredyt we frankach szwajcarskich i już go spłaciłeś/spłaciłaś, to z pewnością zastanawiasz się, czy możesz mimo to pozwać bank. Odpowiedź na to pytanie brzmi: „tak”.

W tym artykule zostaną omówione sposoby obliczenia zwrotu zaciągniętego kredytu, jak skutecznie złożyć pozew przeciwko bankowi, jak długo trzeba czekać na jego zakończenie oraz ile można finalnie zyskać na wygranym procesie z bankiem.

spłacony kredyt frankowy

1. Jak sprawdzić, czy spłacony kredyt frankowy może być nadpłacony?

2. Spłacony kredyt frankowy a pozew

3. Dlaczego warto współpracować z profesjonalistami w sprawie zwrotu nadpłaty spłaconego kredytu?

4. Jak długo czeka się na zakończenie postępowania sądowego?

5. Ile można zyskać jeśli wygramy proces z bankiem?

Jak sprawdzić, czy spłacony kredyt frankowy może być nadpłacony?

Najszybszym sposobem na obliczenie potencjalnej nadpłaty kredytu frankowego, jest skorzystanie z prostej aplikacji o nazwie: kalkulator frankowicza. Ta prosta aplikacja, która jest dostępna za darmo pokaże, jaki będzie zwrot nadpłaty. Z kalkulatora frankowicza mogą skorzystać również klienci, którzy już dokonali wcześniejszej spłaty kredytu frankowego.

Aby dowiedzieć się, o jakiej kwocie jest mowa, należy podać kilka danych, takich jak: nazwa banku, data zawarcia kredytu, kwota kapitału, kwota odsetek, marża banku, liczba rat. Następnie zobaczysz symulację zwrotu nadpłaty, a później możesz skontaktować się z kancelarią adwokacką, która pomoże ci w założeniu pozwu bankowego.

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Spłacony kredyt frankowy wciąż daje możliwość pozwania banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt frankowy. Taka możliwość pojawiła się dzięki pozytywnej decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która zauważyła problem wielu Polek i Polaków.

Dlatego, kredytobiorcy powinni wejść na drogę sądową i walczyć o swoje prawa. Spłacony kredyt frankowy a pozew banku jest długim i żmudnym procesem, więc wiele osób rozpoczyna współpracę z profesjonalnymi firmami, które zajmują się uznaniem nieważności umowy kredytowej od a do z.

Dlaczego warto współpracować z profesjonalistami w sprawie zwrotu nadpłaty spłaconego kredytu?

Pozwy frankowe wymagają przygotowania mnóstwa dokumentów, zaświadczeń, oświadczeń i innych kluczowych dokumentów. Złożenie pozwu powinno być wykonane należycie, warto wynająć specjalistów. Dlaczego?

– kancelarie mają doświadczenie w pozwach frankowych.

– kancelarie zatrudniają tylko kompetentnych pracowników, którzy wykonują wszystkie czynności sądowe na czas.

– Finalne koszty kancelarii są przystępne dla większości klientów.

Jak długo czeka się na zakończenie postępowania sądowego?

Przygotowanie do postępowania sądowego wykonane przez ekspertów zajmuje około dwóch lub nawet trzech miesięcy. Cały proces sądowy od złożenia dokumentów w sądzie do otrzymania prawomocnego wyroku trwa około dwóch lat.

Jest to standardowy czas, który może się wydłużyć z powodu przyczyn niezależnych od sądu, np. przez pandemię.

Ile można zyskać jeśli wygramy proces z bankiem?

Zawsze warto złożyć wniosek o wszczęcie postępowania sądowego, jeśli są ku temu przesłanki i termin przedawnienia nie został przekroczony.

Ostateczna kwota, którą można otrzymać zależy od zaciągniętego kredytu frankowego. Nadpłata może się wahać od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Ostatnio media poinformowały o rekordziście, który otrzymał zwrot około pięćdziesięciu procent wartości kredytu frankowego.

Oceń post

Dodaj komentarz