4 zalety, za które pokochasz limit odnawialny w rachunku

Limit odnawialny w rachunku zapewni Ci jeszcze większy komfort podczas zakupów – zarówno tych małych, codziennych, jak i tych większych. Chcesz wiedzieć, co to jest kredyt odnawialny i jakie zalety oferuje to rozwiązanie w praktyce? Przeczytaj artykuł!

5-zalet-za-ktore-pokochasz-karte-z-limitem-odnawialnym

Limit odnawialny w rachunku – spłacasz i korzystasz tak, jak potrzebujesz

Jak działa limit odnawialny? Jest to specyficzny rodzaj kredytu, w przypadku którego masz do dyspozycji określoną kwotę do wykorzystania w dowolny sposób. Co więcej, jeśli spłacisz część z limitu wcześniej, możesz korzystać z niego ponownie. Z takiej opcji skorzystasz m.in. z Wonga Pay. To aplikacja, która umożliwia Ci zakupy online, offline oraz płatności za usługi. Zrobisz to właśnie dzięki limitowi odnawialnemu. Po weryfikacji i sprawdzeniu Twojej zdolności kredytowej otrzymasz do dyspozycji nawet do 7 000 zł. Na swój rachunek płatniczy możesz przelać także własne środki, które z powodzeniem wykorzystasz na dowolne wydatki.

Jak wygląda spłata limitu odnawialnego w aplikacji Wonga Pay? Musisz to zrobić do 15 dnia kolejnego miesiąca. W tym czasie możesz swobodnie używać limitu kredytowego. Z Wonga Pay to Ty decydujesz, jak spłacasz wydatki z miesiąca: albo w całości, i dzięki temu w kolejnym miesiącu masz do dyspozycji pełny limit, albo rozkładasz należność na raty (minimalna kwota wykorzystanego limitu podlegająca rozłożeniu na raty to 100 zł).

Kupujesz teraz, płacisz później za produkty i usługi

To, co wyróżnia kartę z limitem odnawialnym w rachunku Wonga Pay od klasycznych usług typu BNPL („Buy Now, Pay Later” / „kup teraz, zapłać później”), jest to, że zapewnia możliwość płacenia w ten sposób nie tylko za produkty dostępne w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Kwotę limitu możesz też wykorzystać na opłacenie dowolnej usługi (np. fryzjera, taksówki, lub subskrypcję w serwisach streamingowych) czy nawet wypłatę pieniędzy z bankomatów (3 zł za wypłatę z każdego bankomatu w Polsce), by mieć gotówkę w portfelu.

Odkładasz płatność nawet do 45 dni!

Płatność za 45 dni – czy to możliwe? Decydując się na zakup odroczoną płatnością, możesz cieszyć się zakupem od razu, a spłacić go po upływie określonego czasu. Z Wonga Pay możesz mieć na to nawet do 45 dni, a zatem więcej niż w przypadku większości usług tego typu. Wszystko zależy jednak od tego, którego dnia miesiąca skorzystasz z dostępnego limitu.

Jeśli będzie to 1. dzień miesiąca, możesz odłożyć myśli o spłacie na 45 dni. Jeśli jednak zrobisz zakupy 15. dnia miesiąca, na spłatę zostanie Ci 30 dni. Warto to dobrze zaplanować, by maksymalnie wydłużyć ten okres i zapewnić sobie czas na zdobycie środków potrzebnych do spłaty limitu.

Spłacasz w całości lub rozkładasz na raty

W tradycyjnym rozumieniu limit odnawialny pozwala na swobodne spłacanie zadłużenia w miarę indywidualnych możliwości. Wonga Pay to usługa, która stanowi połączenie kredytu odnawialnego, usługi BNPL i zakupu na raty. Wyjaśnimy to na przykładzie.

Załóżmy, że popsuł Ci się samochód, a koszt jego naprawy nie był przewidziany w Twoim miesięcznym budżecie. Postanawiasz więc zapłacić przy użyciu Wonga Pay (limitem odnawialnym w rachunku w Wonga Pay). Wydatek ten możesz spłacić w całości nawet do 45 dni później za 0 zł (RRSO 0%) – lub jeśli wiesz, że w dniu spłaty nie będziesz mieć wystarczającej ilości środków na spłatę, rozłożyć go na 5 rat (RRSO 130,43%). Ty decydujesz, jak spłacisz wydatki. Dzięki temu koszt mechanika zostaje rozłożony na kilka miesięcy i staje się mniejszym obciążeniem dla Twojego portfela.

To nie jest oferta. Przyznanie kredytu zależy od zdolności kredytowej. Szczegółowe warunki określają: Umowa Wonga Pay, Regulaminy Aplikacji Mobilnej Wonga Pay i Obsługi Kart Planet Pay oraz TOiP dostępne na: www.wongapay.pl/dokumenty. Kredytodawcą oraz dostawcą usług płatniczych jest Wonga.pl sp. z o.o. Wydawcą karty płatniczej jest Planet Pay sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz