Założenie rachunku bankowego – Konto w Aplikacji mobilnej

Posiadanie rachunku bankowego jest w dzisiejszych czasach niemal oczywistością, do tego założenie rachunku bankowego online zajmuje kilka minut. Niewiele jest osób, które nadal upierają się wyłącznie przy papierowej gotówce. Z roku na rok liczba kont osobistych i firmowych przybywa, a oferta banków nieustannie się rozrasta. Każdy może więc wybrać taki rachunek bankowy, który w stu procentach będzie odpowiadał jego potrzebom.

Założenie rachunku bankowego

Czym jest konto bankowe

Konto bankowe jest produktem oferowanym przez bank i udostępnianym klientowi na podstawie umowy cywilnoprawnej. Na koncie znajduje się rejestr wszystkich obrotów, a więc wpłat i wypłat. Można również w ramach konta wykonywać szereg transakcji i działań, mieć przypisaną kartę debetową i kredytową, a także inne produkty bankowe. Konto bankowe mogą posiadać zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, organizacje czy instytucje.

Najczęściej posiadaczem konta jest jedna osoba, ale jest również możliwość, aby współwłaścicielami rachunku bankowego były dwie osoby, a czasem nawet trzy czy cztery. Umowa o prowadzenie konta jest dosyć rozbudowana, ale można znaleźć w niej wszystkie informacje na temat tego, jakie daje możliwości, a także jakie związane są z nimi płatności, prowizje czy inne dodatkowe koszty.

Zobacz: Rodzaje kont bankowych.

Posiadanie konta osobistego jest niezwykle wygodne – może na nie przychodzić wynagrodzenie za pracę lub inne środki pieniężne. Można realizować przelewy bez konieczności osobistego płacenia gotówką. Do konta dostępne są karty płatnicze, które zapewniają wygodne możliwości płatności bezgotówkowych. Koszty posiadania konta bankowego z reguły są niewielkie. Zwykle jest to kilkanaście złotych w skali miesiąca, jednak przy odrobinie wysiłku można znaleźć konto za zero złotych, które pozwala na bezpłatne korzystanie z różnych opcji. Najczęściej jednak po spełnieniu określonych warunków.

Zanim zdecydujesz się na założenie konta w konkretnym banku, dobrze jest sprawdzić co najmniej kilka różnych ofert. A jeszcze lepiej skorzystać z aktualnej porównywarki kont osobistych, dzięki której w jednym miejscu można porównać sobie wszelkie parametry kilku lub kilkunastu kont. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie podjąć decyzję o założeniu konta w konkretnym banku.

W jaki sposób najlepiej założyć konto osobiste

Konto osobiste można założyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest wizyta w oddziale banku i kontakt z doradcą klienta, który pomoże wypełnić wniosek o otwarcie rachunku i dopełnić wszystkich formalności. Jednak taka wizyta przy obecnych możliwościach, jakie daje internet, wcale nie jest konieczna. Bez problemu możemy założyć konto osobiste przez internet. Wystarczy wejść na stronę wybranego banku, wypełnić prosty formularz i wybrać sposób weryfikacji.

Większość banków oferuje kilka możliwości weryfikacji do wyboru, można więc wybrać odpowiednią dla siebie. Możliwe jest podpisanie umowy z bankiem podczas wizyty kuriera, który umowę przywozi, sprawdza dowód i zawarte w nim dane, odbiera umowę i odwozi ją do banku. Możliwe jest również skorzystanie z opcji całkowicie online – przy pomocy przelewu weryfikacyjnego z innego banku (ta opcja jest możliwa jedynie dla osób, które posiadają już rachunek na swoje dane w innym banku), a także za pomocą rozmowy z konsultantem, w trakcie której trzeba pokazać swój dowód osobisty.

Bez względu na to, w jaki sposób będziemy zakładać konto, załatwienie wszystkich formalności trwa zaledwie kilka chwil. Najczęściej więc konto otwierane jest praktycznie tego samego dnia, w którym został złożony wniosek.

Czy aplikacja mobilna jest bezpieczna ?

Bankowe aplikacje mobilne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób posiadających konta osobiste, ale również firmowe. Aplikacje pozwalają na ułatwienie większości działań, jakie podejmujemy z poziomu bankowości internetowej. Aplikacja jest prosta w obsłudze, funkcjonalna, pozwala na realizowanie przelewów, a także korzystanie ze wszystkich innych możliwości, jakie daje bankowość elektroniczna.

Do założenia aplikacji konieczne jest posiadanie urządzenia mobilnego, smartfona albo tabletu. Wielu użytkowników może zadawać sobie pytanie, czy taka forma korzystania z bankowości elektronicznej jest bezpieczna? Okazuje się, że jak najbardziej, oczywiście pod warunkiem, że użytkownik będzie zachowywał się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz