Czy mogę odsprzedać swoją fakturę? Korzyści faktoringu

Współpraca z firmą faktoringową to praktyka, która pomaga przedsiębiorcom w poprawie płynności finansowej i skróceniu cyklu płatności. W zamian za sprzedaż faktur klient otrzymuje od faktora gotówkę, którą może przeznaczyć na bieżące potrzeby biznesowe. Zastanawiasz się, czy faktoring sprawdzi się w przypadku Twojej działalności? Poznaj najważniejsze zalety takiej metody finansowania.

Czy mogę odsprzedać swoją fakturę

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa finansowa, która umożliwia przedsiębiorcom odsprzedaż swoich faktur firmie zewnętrznej, nazywanej faktorem. W zamian za wierzytelności placówka faktoringowa wypłaca przedsiębiorcy część przysługującej mu za nie kwoty. W zależności od wybranej formy faktoringu, faktor może wziąć na siebie dodatkowo odpowiedzialność za odzyskanie zaległości od dłużników, którzy zmagają się z niewypłacalnością.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z faktoringu?

Wielu przedsiębiorców, szukających alternatywnych metod finansowania potrzeb biznesowych firmy, zadaje sobie pytanie: czy mogę odsprzedać swoją fakturę? Obecnie w ofercie polskich placówek faktoringowych dostępna jest szeroka gama produktów do odraczana, przyśpieszania i zabezpieczania płatności. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na takie metody finansowania, jak m.in.:

1.     Finansowanie sprzedaży

Finansowanie sprzedaży koncentruje się na poprawie płynności finansowej firmy, która posiada zaległe faktury od klientów – usługa ta pozwala przedsiębiorcy odsprzedawać wierzytelności podmiotowi zewnętrznemu, który w zamian wypłaca mu część wartości faktur z góry. Usługa ta może odbywać się dodatkowo wraz z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta. Aby ubiegać się o finansowanie sprzedaży, klient powinien prowadzić swoją działalność minimum 6 miesięcy.

2.     Finansowanie zakupów

W przypadku finansowania zakupów przedsiębiorca otrzymuje środki, które może przeznaczyć na nabycie towarów i usług niezbędnych do prowadzenia działalności – usługa ta pomaga często w sfinansowaniu zakupów surowców i materiałów, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla kredytu bankowego. Aby móc ubiegać się o dostęp do środków w ramach tego rodzaju faktoringu, przedsiębiorca powinien prowadzić działalność co najmniej 12 miesięcy.

3.     Odraczanie płatności dla biznesu

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują pilnego przypływu dodatkowych środków pieniężnych na pokrycie nagłych wydatków, mogą zdecydować się również na skorzystanie z usługi odroczonych płatności dla biznesu. Firmy faktoringowe oferują klientom dostęp do platform, za pośrednictwem których mogą oni natychmiast opłacić transakcję handlową – zwrot środków za zapłatę należności dokonuje się wówczas nawet po 90 dniach.

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz odsprzedać swoją fakturę? Skorzystaj z pomocy ekspertów z firmy Faktoria

Faktoria to jedna z największych instytucji faktoringowych w Polsce. Marka ta oferuje klientom biznesowym zarówno usługę klasycznej sprzedaży faktur, jak i odroczenia płatności w systemie typu Buy Now Pay Later. Chcesz poznać więcej szczegółów? Odwiedź stronę internetową firmy i skontaktuj się z ekspertami, którzy przedstawią ci pełne korzyści faktoringu.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz